پرسش و پاسخ های حقوقی 31
مستثنیات دین
پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی روزانه به سوالات حقوقی کاربران پاسخ می دهد.
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۵
 
پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه در صدد است تا در راستای افزایش آگاهی های حقوقی و قضایی شهروندان، روزانه ضمن دریافت پرسش های حقوقی شما، توسط تیم کارشناسان خود به سوالات حقوقی‌تان پاسخ دهد.

شما می توانید از طریق ارسال رایانامه info@farhangionline.ir یا گزینه ارسال نظرات در ذیل همین مطلب سوال حقوقی خود را با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت به آن پاسخ داده شود.
 
پرسش161 :
داشتن مغازه و کسب و کار جزء مستثنیات دین مهریه محسوب می گردد؟
پاسخ:

براساس مقررات آئین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا مصوب11/6/87 جز مستثنیات دین نمی باشد.
 
پرسش162 : 
با سلام ، آیا مستثتیات دین به سبب قهری به وارث نیز انتقال می یابد یا در صورت قبول ترکه متوفی توسط ورات ، ماترک از مستستنیات دین خارج است؟ با عنایت به اینکه وراث در ساختمان متوفی سکونت و از اسباب و لوازم منزل که در شان آنهاست استفاده می نماید و چیزی مازاد ندارند؟ ممنون
پاسخ:
براساس مقررات ماده 526 قانون آئین دادرسی مدنی مستثنیات دین تا زمان حیات محکومٌ علیه جاری می باشد.
 
کد مطلب: 2261
 


 
 
 
بازدید حجت الاسلام والمسلمین دکتر صادقی از مناطق زلزله زده غرب کشور

بازدید حجت الاسلام والمسلمین دکتر صادقی از مناطق زلزله زده غرب کشور

حجت الاسلام والمسلمین صادقی صبح امروز به همراه دکتر کهزادی معاون مالی ...

 
توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی

توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی

کتاب و کتابخوانی از جمله مهمترین دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ ...

 
در کنار شاخص های قضایی، باید عملکرد فرهنگی حوزه های قضایی نیز بررسی شود

در کنار شاخص های قضایی، باید عملکرد فرهنگی حوزه های قضایی نیز بررسی شود

رئیس کل دادگستری استان فارس در نشست شورای فرهنگی دادگستری استان ضمن تسلیت ...

 
سفر معاون فرهنگی دادگستری استان ایلام به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه

سفر معاون فرهنگی دادگستری استان ایلام به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه

حجت‌الاسلام والمسلمین امیری معاون فرهنگی دادگستری استان ایلام، به همراه ...