۰

روحانیون باید پاسخگوی شبهات دینی دربمباران فکری علیه جوانان باشند

تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۷
روحانیون باید پاسخگوی شبهات دینی دربمباران فکری علیه جوانان باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی به نقل از خبرگزاری مهر، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در دیدار با علما، روحانیون و ائمه جمعه و جماعات استان مازندران به موضوع ماهیت نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: این نظام به معماری امام خمینی(ره) پدید آمد و زلزله‌ای در ملت‌های منطقه و استکبار جهانی ایجاد کرد، اصل انقلاب از یک نظریه اعتقادی همراه با فلسفه بر مبنای اصول دینی شکل گرفت و رقیب بزرگی برای دموکراسی در جهان شد؛ چرا که پایه نظام، مردمسالاری دینی بود.

وی افزود: از ابتدای انقلاب دشمنان با تمام توان دنبال تخریب نظام از طریق ترورها، تحریم‌ها، جنگ هشت‌ساله و تحریک قومیت‌ها بودند و در فتنه ۸۸ دیدیم که حتی روسای جمهور و وزیران خارجه آنها هم به میدان آمدند و فکر کردند جمهوری اسلامی مثل برخی از کشورهای منطقه با تظاهرات مخملی از بین می‌رود.

رئیس دستگاه قضا خطاب به روحانیون گفت: امروز شبهات زیادی در میان جوانان و در موضوع دین ایجاد شده و باید به آنها پاسخ داده شود و مخاطبان شما از طریق اینترنت، رسانه‌ها، سایت‌ها و ماهواره‌ها در حال بمباران این شبهات هستند و نمی‌توانیم نسل جوان را بدون اقناع رها کنیم و اگر یک نفر از این افراد را از این شبهات نجات دهیم، آن فرد را احیا کرده‌ایم.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه در قانون اساسی هم ورود روحانیون تاکید شده است، گفت: بر اساس اصل ولایت فقیه و قانون اساسی، دادستان کل کشور باید یک مجتهد و روحانی باشد، رئیس دیوان عالی کشور و رئیس قوه‌قضائیه و حتی اعضای مجلس خبرگان و شورای نگهبان و قضات را روحانیون تشکیل می‌دهند، این نظام تشکیل شده و باید روحانیون در صحنه باشند، اما در کنار آن بصیرت‌بخشی به جامعه اهمیت دارد.

وی افزود: در روزگاری که بمباران فکری در حال وقوع است و می‌خواهند نظام را ناکارآمد نشان دهند، دشمن‌شناسی وظیفه روحانیون است. چندی پیش فرمایشی از امام (ره) را می‌خواندم که در روز ۱۳ آبان گفته بودند من یقین دارم قدرت‌های استکباری را شکست می‌دهیم و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند که در مذاکرات هسته‌ای واقعا دیدیم و حتی در موضوع سوریه که مقام معظم رهبری با تیزبینی خاص اجازه ندادند دشمن وارد شود و حالا کار به جایی رسیده که می‌گویند ایران در حل مشکل سوریه تاثیرگذار است.

کد مطلب : ۱۲۰۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
تفاوت شرکت مدنی و تجاری چیست؟
برتری شراکت نسبت به کسب و کاری که مالکیت فردی دارد دسترسی به منابعی است که می تواند پول، تخصص یا مهارت را در بر گیرد و معمولاً ...
حقوق متهم در مرحله تحقیقات مقدماتی کدام است؟
در روند دادرسی کیفری، هر دو طرف دعوی دارای حقوقی هستند که رعایت آنها از سوی قضات و مراجع انتظامی و نیز سایر وابستگان و مرتبطین ...
چه کسانی حق گرفتن شناسنامه برای نوزاد را دارند؟
بدون تردید شناسنامه هر شخصی تقریباً مرز بین بودن و نبودن و سند هویت وی و همچنین محل درج رسمی وقایع حقوقی تولد، مرگ، ازواج ...
منشورات