۰

بازدید معاون فرهنگی دادگستری استان ایلام از دادگستری های شهرستان های دهلران و مهران

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸
بازدید معاون فرهنگی دادگستری استان ایلام از دادگستری های شهرستان های دهلران و مهران
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان ایلام، حجت الاسلام والمسلمین اميري سرپرست معاونت فرهنگي دادگستري كل استان ايلام در جمع كاركنان این دو دادگستري بيان داشت: مقام معظم رهبری می فرمایند قوه قضاییه باید صددرصد انقلابی و فرهنگ نیز در راس امور باشد. پس کار ما هم باید فرهنگی باشد و اهداف ما هم باید فرهنگی باشد. یکی از اهداف ما تکریم ارباب رجوع است لذا باید به طور ویژه به مقوله تکریم ارباب رجوع پرداخته شود.
وی خوشرويي و تكريم مراجعين توسط كاركنان دستگاه قضايي با اصحاب دعوي و حل مشكلات حقوقي و قضايي مردم با شفافيت و سرعت بيشتر را از ديگرمولفه هاي قابل توجه در دستگاه قضايي برشمرد و اظهار کرد: این امر وظایف دادگاه و دادسرا را افزایش می دهد.
وی افزود: کار فرهنگی در دادگستری یک اصل است و نه فرع، لذا باید کار فرهنگی در سرلوحه تمام امور قرار بگیرد.
معاون فرهنگی با اشاره به بحث تشکیل و فعال سازی هسته های جهادی، ثبت نام قضات و کارکنان و اعضای شورای حل اختلاف به عنوان مخاطبین فعالیت های فرهنگی در سامانه فهام بر برگزاری نماز جماعت و همچنین شرکت مستمر در مسابقات قرآنی کارکنان تاکید کرد.
وي افزود: فرهنگی که در دادگستری پیاده می شود باید متفاوت از سایر نهادها و ارگان ها باشد چرا که دادگستری محیطی کاملا متفاوت از سایر نهادها است و انجام امور فرهنگی باید در راستای دستاوردهای کلیدی از جمله بحث اتقان آرا، تعامل بین دادگاه و دادسرا، موضوع صلح و سازش، جلوگیری از اطاله دادرسی، حبس زدایی، مجازات های جاگزین حبس، ارتقا سطح آگاهی های مردم و تکریم ارباب رجوع باشد.
حجت الاسلام امیری گفت: باید به قدری در موارد مذکور تلاش کرد که در پایان هر سال نتایجی متفاوت تر و به مراتب بهتر نسبت به سال گذشته حاصل شود.
در ادامه روسای دادگستري های شهرستان های دهلران و مهران ضمن تقدیر و تشكر از زحمات رئیس کل دادگستری استان ایلام و همچنین معاون فرهنگی دادگستری استان بابت حضور روحيه بخش درجمع كاركنان اين حوزه های قضايي، گزارشي از اقدامات انجام شده ارائه کردند و به بیان کمی ها و کاستی های این حوزه ها از جمله کمبود نیروی انسانی، فضای اداری و کمبود منابع مالی پرداخته و خواستار توجه بیشتر و تجهیز سیستم های صوتی و همچنین بازسازی نمازخانه دادگستری شهرستان مهران شدند.
در پایان حجت الاسلام والمسلمین امیری از تمام دفاتر و ساختمان دادگستري های مذکور بازديد و از زحمات روسا و كاركنان دادگستري این شهرستان ها تقدير کرد.
 


222
 
کد مطلب : ۴۰۴۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
رسیدگی به دادخواست اعاده دادرسی چگونه انجام می شود؟
اعاده دادرسی، یکی از شیوه های فوق العاده اعتراض به رأی است که در کنار طرقی چون فرجام‎خواهی قرار دارد و بدین معناست که نتیجه ...
مراحل رسیدگی به موضوع نزاع در مراجع قضایی چگونه است؟
هنگام بروز هر ضرب و جرحی معمولاً پرونده های این چنینی پس از تنظیم گزارش نيروی انتظامي به دادسرای عمومی و انقلاب محل وقوع ...
پیامدهای حقوقی اقامتگاه کدام است؟
اقامتگاه به مکان معینی گفته می‌شود که فعالیت‌ها و امور شخص، اعم از سکونت و اداره امور وی در آن مکان متمرکز شده و به نوعی ...