۰

برگزاری نخستین جلسه كارگروه تخصصی بررسی جرم كودك آزاری در دادگستری استان هرمزگان

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۸
برگزاری نخستین جلسه كارگروه تخصصی بررسی جرم كودك آزاری در دادگستری استان هرمزگان
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان هرمزگان، در این نشست مهمترین راهکارهای قانونی برای حمایت و پیشگیری از خشونت و آزار کودکان با حضور قضات و کارشناسان دستگاه های مرتبط با حوزه ی کودکان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 حجت الاسلام والمسلمین تقی نیا سرپرست معاونت فرهنگی دادگستری کل استان در نخستین جلسه كارگروه تخصصی بررسی جرم كودك آزاری دادگستری استان اظهار داشت: فرآیندهای شناسایی، پذیرش، ارائه خدمت و موانع قانونی برای حمایت از کودکان آسیب دیده و همچنین خلاء های قانونی برای جلوگیری از اعمال خشونت علیه کودکان در این کارگروه بررسی و راهکار مناسب ارائه می شود.
حجت الاسلام  والمسلمین تقی نیا افزود: راهکارهایی که نیاز به ترمیم و یا تصویب قانون دارد به معاونت حقوقی قوه قضاییه فرستاده می شود تا از طریق این معاونت در صورت لزوم اقدام شود.
وی خاطرنشان کرد: اعمال رویه های یکسان و سریع برای پیشگیری و برخورد با موارد کودک آزاری از دیگر اهدافی است که در این کارگروه پیگیری می شود.
به گفته وی اعضای این کارگروه در قالب دو کمیته اجرایی و علمی تقسیم بندی شده اند تا به صورت ویژه بر بررسی حمایت های قانونی از کودکان تمرکز کنند.
کارگروه قوانین حمایت از کودکان با هدف بررسی پیشنهادات، برنامه ریزی ها، تصمیمات و اقدامات اجرایی برای بهبود و تغییر وضعیت کودکان به ویژه کودکان آسیب دیده و آسیب پذیر تشکیل شده است.
لازم به ذکر است در این جلسه مسائل و مشكلات آماری از كودك آزاری در 8 ماهه اول سال جاری ارائه شد و هریک از حاضرين و راهكارهای عملی  خود را در مورد اجرای برنامه ها مطرح  نمودند.
 
 
 
222
 
 
کد مطلب : ۴۲۱۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
اقامتگاه اشخاص حقوقی به چه معنایی است؟
در معاملات روزمره، برخی اوقات ممکن است با حکمی غیابی از سوی مراجع قضایی اعم از حقوقی یا کیفری و نیز مراجع ثبتی و یا ادارات ...
مجازات تحصیل مال غیر با استفاده متقلبانه از رایانه چیست؟
در حال حاضر، کلاهبرداری رایانه ای، اینترنتی یا آنلاین اصطلاحات رایجی است که به حکم قانون می تواند از جرایم در حکم کلاهبرداری ...
نسب در اصطلاح حقوقی به چه معنایی است و چه آثاری دارد؟
نسب در اصطلاح حقوقی عبارت است از رابطه خویشاوندی بین دو نفر که یکی از نسل دیگری یا هر دو از نسل شخص ثالثی باشند و به طور ...