۰

کارگروه تخصصی حمایت از کودکان در دادگستری استان گلستان برگزار شد

تاریخ انتشار
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۵
کارگروه تخصصی حمایت از کودکان در دادگستری استان گلستان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان گلستان، سرپرست معاونت فرهنگی دادگستری استان گفت: فرآیندهای شناسایی، پذیرش، ارائه خدمت و موانع قانونی برای حمایت از کودکان آسیب دیده و همچنین خلاء های قانونی برای جلوگیری از اعمال خشونت علیه کودکان در این کارگروه بررسی و راهکار ارائه شد.
حجت الاسلام والمسلمین مهدی قاسمی وناجمی افزود: راهکارهایی که نیاز به ترمیم و یا تصویب قانون دارد به معاونت حقوقی قوه قضاییه فرستاده می شود تا از طریق این معاونت در صورت لزوم اقدام لازم صورت گیرد.
وی افزود: اعمال رویه های یکسان و سریع برای پیشگیری و برخورد با موارد کودک آزاری از دیگر  اهدافی است که در این کارگروه دنبال می کنیم.
به گفته وی، اعضای این کارگروه در قالب دو کمیته اجرایی و علمی تقسیم بندی شده اند تا به صورت ویژه بر بررسی حمایت های قانونی از کودکان تمرکز کنند.
لازم به ذکر است بررسی راهکارهای قانونی برای حمایت و پیشگیری از خشونت و آزار کودکان با حضور قضات و کارشناسان دستگاه های مرتبط با حوزه کودکان از اهداف تشکیل این کارگروه است. کارگروه قوانین حمایت از کودکان با هدف بررسی پیشنهادات، برنامه ریزی ها، تصمیمات و اقدامات اجرایی برای بهبود و تغییر وضعیت کودکان بویژه کودکان آسیب دیده و آسیب پذیر تشکیل شده است.


 
 
222
 
 
کد مطلب : ۴۲۴۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
اقامتگاه اشخاص حقوقی به چه معنایی است؟
در معاملات روزمره، برخی اوقات ممکن است با حکمی غیابی از سوی مراجع قضایی اعم از حقوقی یا کیفری و نیز مراجع ثبتی و یا ادارات ...
مجازات تحصیل مال غیر با استفاده متقلبانه از رایانه چیست؟
در حال حاضر، کلاهبرداری رایانه ای، اینترنتی یا آنلاین اصطلاحات رایجی است که به حکم قانون می تواند از جرایم در حکم کلاهبرداری ...
نسب در اصطلاح حقوقی به چه معنایی است و چه آثاری دارد؟
نسب در اصطلاح حقوقی عبارت است از رابطه خویشاوندی بین دو نفر که یکی از نسل دیگری یا هر دو از نسل شخص ثالثی باشند و به طور ...