۰

کارگروه تخصصی حمایت از کودکان در دادگستری استان گلستان برگزار شد

تاریخ انتشار
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۵
کارگروه تخصصی حمایت از کودکان در دادگستری استان گلستان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان گلستان، سرپرست معاونت فرهنگی دادگستری استان گفت: فرآیندهای شناسایی، پذیرش، ارائه خدمت و موانع قانونی برای حمایت از کودکان آسیب دیده و همچنین خلاء های قانونی برای جلوگیری از اعمال خشونت علیه کودکان در این کارگروه بررسی و راهکار ارائه شد.
حجت الاسلام والمسلمین مهدی قاسمی وناجمی افزود: راهکارهایی که نیاز به ترمیم و یا تصویب قانون دارد به معاونت حقوقی قوه قضاییه فرستاده می شود تا از طریق این معاونت در صورت لزوم اقدام لازم صورت گیرد.
وی افزود: اعمال رویه های یکسان و سریع برای پیشگیری و برخورد با موارد کودک آزاری از دیگر  اهدافی است که در این کارگروه دنبال می کنیم.
به گفته وی، اعضای این کارگروه در قالب دو کمیته اجرایی و علمی تقسیم بندی شده اند تا به صورت ویژه بر بررسی حمایت های قانونی از کودکان تمرکز کنند.
لازم به ذکر است بررسی راهکارهای قانونی برای حمایت و پیشگیری از خشونت و آزار کودکان با حضور قضات و کارشناسان دستگاه های مرتبط با حوزه کودکان از اهداف تشکیل این کارگروه است. کارگروه قوانین حمایت از کودکان با هدف بررسی پیشنهادات، برنامه ریزی ها، تصمیمات و اقدامات اجرایی برای بهبود و تغییر وضعیت کودکان بویژه کودکان آسیب دیده و آسیب پذیر تشکیل شده است.


 
 
222
 
 
کد مطلب : ۴۲۴۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
منابع قانونی نظام حقوقی حاکم بر اراضی برون شهری کدام است؟
اراضی خارج از شهرها بویژه زمین های کشاورزی، مناطق سبز و حاصل خیز بعنوان یکی از منابع مهم ثروت کشور به حساب می آیند. علاوه ...
جنبه عمومی و خصوصی جرم به چه معنایی است؟
جرم یعنی فعل يا ترک فعل برخلاف قانون که داراي مجازات است، لیکن باید اضافه کرد؛ از آنجایی که این فعل یا ترک فعل بر خلاف هنجارهای ...
داوری در قانون حمایت خانواده چگونه است؟
پیشینه اندیشه حل و فصل دعاوی خانوادگی از طریق داوری و نهادهای سازشی بر این منطق تکیه دارد که از آنجاییکه ماهیت روابط خانوادگی ...