۰
معاون فرهنگی قوه قضاییه:

تدبیر بزرگ و مدارای هوشمندانه رهبری در فتنه سال 88 کارساز شد / برخی در 9 دی از خواب نیمه سنگین بیدار شدند

تاریخ انتشار
يکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۱
تدبیر بزرگ و مدارای هوشمندانه رهبری در فتنه سال 88 کارساز شد / برخی در 9 دی از خواب نیمه سنگین بیدار شدند
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر هادی صادقی پیش از ظهر امروز به مناسبت حماسه ۹ دی در جمع مردم شهرستان یاسوج در محل مصلای این شهر اظهار کرد: این روز را باید عید نامید، همه اقشار اینجا حضور دارند و نماد وحدت اینجا به چشم می‌خورد، می‌توان این روز را نماد وحدت نامید چرا که دیگران بر طبل تفرقه می‌کوبیدند اما مردم اعلام کردند که از راه رسول گرامی اسلام (ص) هرگز دست بر نمی ‌دارند.
معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: عده‌ای ناآگاهانه و عده‌ای آگاهانه دنبال شکستن صف مردم بودند و از بیرون می‌خواستند این انقلاب را از درون تهی کنند و بعضی داخلی‌ها هم آگاهانه با آن‌ها همراه شدند.
وی افزود: انتخابات ۴۰ میلیونی می‌توانست مایه عظمت این ملت باشد اما عده‌ای آن را زمینه‌ای برای صف‌شکنی کردند که نقشه شوم آن‌ها در ۹ دی نقش بر آب شد.
وی گفت: فتنه‌گران ابتدا شعارهای ساختارشکنانه دادند و سپس آن را به آشوب خیابانی تبدیل کردند و بهانه آن‌ها هم تخلف در انتخابات بود در حالی که اختلاف آراء ۱۳ میلیون رای بود.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی با بیان اینکه جابجایی ۱۳ میلیونی رای یک حرف مفتضح بود اظهار کرد: این در حالی بود که صدها هزار نفر بر انتخابات نظارت داشتند و تمام طرفداران کاندیداها نیز حضور داشتند، همه می‌دانند که امکان تخلف بزرگ و جابه‌ جایی رای در جمهوری اسلامی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه می‌خواستند در مقابل رهبری بایستند و ارزش‌های انقلاب را از بین ببرند تصریح کرد: آن‌ها می‌خواستند در کشور امام حسین در روز عاشورا ساختارشکنی کنند که خوشبختانه پرده‌های شبهه کنار رفت.
وی افزود: آن‌هایی که خواب نیمه سنگینی داشتند بیدار شدند و بعضی هم هنوز از خواب بیدار نشده‌اند، اما در ادامه همه مردمی که پای صندوق رای رفته بودند در مقابل فتنه موضع گرفتند و در روز ۹ دی به خیابان‌ها آمدند و ولایتمداری خود را نشان دادند.
معاون فرهنگی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: فتنه ۸۸ خسارت زیادی به کشور وارد کرد و باعث شد که ده‌ها قطعنامه چه در آمریکا و چه در سازمان ملل علیه ایران تصویب و سبب تحریم اقتصادی و تنگ شدن حلقه محاصره‌ها شود.
وی بیان کرد: بعضی‌ها سفارت‌های خود را اینجا تعطیل و مایه قدرت را به مایه ضعف تبدیل کردند. این فتنه را عده قلیلی ایجاد کردند اما دود آن به چشم ملت رفت.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی فتنه را زمینه ‌ای برای پاکسازی دانست و گفت: امیرالمومنین هم بعد از قتل عثمان فرمودند که فتنه‌ها در راه است و حتما غربال خواهید شد.
وی هشدارهای امیرالمومنین در خصوص فتنه را زیبا دانست و گفت: باید از آیات قرآن و فرموده‌های بزرگانی مانند علی(ع) درس بگیریم تا گرفتار فتنه نشویم.
وی با بیان اینکه اگر فتنه‌ گر نیستیم نباید فتنه ‌زده شویم اظهار کرد: عده‌ای فریب خوردند و با فتنه‌ گران همراهی کردند در حالی که فتنه ‌گر نبودند اما فتنه‌ زده شدند.
معاون فرهنگی قوه قضاییه، جمهوری اسلامی را امانتی در دست همه مردم دانست و تصریح کرد: پیامبران در حسرت چنین مردمانی بودند اما در تاریخ فرصتی مثل امروز برای اولیای خدا ایجاد نشد.
وی با بیان اینکه امانتدار زحمت همه اولیا هستیم خاطرنشان کرد: این انقلاب به برکت خون اباعبدالله (ع) پیروز و توطئه‌ها خنثی شد و به برکت رهبری هوشمند نیز همه توطئه‌ ها نقش بر آب شدند.
وی یادآور شد: در دوران امام(ره) هم فتنه‌های بزرگی مثل فتنه بنی‌صدر را پشت سر گذاشتیم و در این راه شهیدان بزرگی مثل شهید بهشتی دادیم و روزهایی مثل هفتم تیر را نیز سپری کردیم.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی گفت: رهبری در فتنه ۸۸ تدبیر بزرگ و مدارای هوشمندانه‌ ای داشتند تا اینکه مردم در روز ۹ دی به خیابان‌ها ریختند و ناخالصی‌ها را کنار زدند.
وی سیاست‌های کلان نظام را با رهبری دانست و گفت: آنها بدون تحقیق می‌گویند رهبری چنین و چنان کرد در حالی که ببینند در ابعاد مختلف رفتار ایشان چگونه است. رهبری، ما را در برابر فتنه‌ها و دشمنی‌های استکبار راهنمایی می‌کند تا عزت خودمان را مقابل دشمنان از دست ندهیم و فریب دشمن را نخوریم.
وی گفت: آقای ظریف گفته که باید در مذاکرات با آمریکایی‌ها محکمتر می بودیم در حالی که مقام معظم رهبری خیلی پیشتر به این مهم اشاره کردند، اما کسی گوش نکرد و متاسفانه نتیجه آن را نیز امروز می‌بینیم.
معاون فرهنگی قوه قضاییه تصریح کرد: اگر بخواهیم در فتنه‌های بعدی در مقابل دشمنان شکست نخوریم باید فرمایشات رهبری را سرلوحه کار قرار دهیم تا در آینده فتنه ‌زده نشویم.
وی با اشاره به حوزه سیاست‌های خارجی افزود: ببینید آنچه که رهبری در برابر تکفیری‌ ها در سوریه و لبنان و یمن و عراق تدبیر کردند چگونه کارساز شد، امروز آمریکا پس از ۷ سال حمایت داعش با شکست از سوریه خارج شد و چگونه کشورهای عربی سفارت‌های خود را در سوریه باز می‌کنند. اما جاهایی که سیاست‌های رهبری درست پیگیری نشد ضعف‌هایی وجود دارد که تقصیر کلیت نظام نیست بلکه تقصیر گزینش‌های خودمان هست اما پای دولت می ‌ایستیم.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی با بیان اینکه کاش کسانی که فتنه ‌زده شدند اعتراف به حق می‌ کردند خاطرنشان کرد: حق را باید گفت و به اشتباه اعتراف کرد اما این عده فکر می‌ کنند با این کار حزب و جریانشان ضربه می ‌بیند.222
 
کد مطلب : ۴۳۴۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
واخواهی به چه معنایی است؟
روش‌های اعتراض به آراء به دو دسته تقسیم می‌شود: طرق عادی مشتمل بر واخواهی و تجدیدنظر و طرق فوق‌العاده که مشتمل بر فرجام ...
پس از سرقت یا مفقودی چک، صادر کننده یا دارنده آن چگونه باید پیگیری کند؟
چک به عنوان یک وسیله پرداخت نقش بسیار مهمی در روابط اقتصادی اشخاص جامعه ایفا می کند که در صورت آشنایی با مقررات مربوط به ...
آثار و تبعات ازدواج های قانونی کدام است؟
از جمله معيارهايي كه باید مورد توجه جدي در انتخاب همسر قرار گیرد، التزام و پایبندی به ارزش های عرفی و قانونی است تا بتواند ...