۰

برگزاری نشست بحث و بررسی پیرامون عرفان های نوظهور در استان خراسان رضوی

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۲
برگزاری نشست بحث و بررسی پیرامون عرفان های نوظهور در استان خراسان رضوی

به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان خراسان رضوی، در این نشست که با حضور حجت الاسلام والمسلمين مظفری رئيس شورای قضايی استان و رئيس کل دادگستری استان خراسان رضوی، دادستان مرکز استان، مدیرکل اطلاعات استان، مدیران کل سازمان های تابعه شورای قضایی و معاونین دادگستری استان و جمعي از مقامات و مسئولين قضايي و اداري استان در خصوص عرفان های نوظهور، مدعیان دروغین و ادعای ظهور سیدیمانی مطالبی توسط استاد حجت الاسلام محمد شهبازیان طرح شد.
در ابتدای اين نشست حجت الاسلام والمسلمین زرندی دادستان دادسرای ویژه روحانیت ضمن خیر مقدم به مهمانان به بیان اهمیت توجه ویژه به مقوله مهدویت پرداخت. مدیرکل اطلاعات استان و رئیس دادگستری خراسان رضوی نیز در سخنانی جداگانه، برگزاری نشست هایی از این دست را ضروری و در جهت پیشگیری جامعه از انحرافات دینی و اخلاقی موثر دانستند.
حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس شورای قضایی استان بر برخورد قاطع دستگاه قضا با مغرضین و معاندین نظام اسلامی و افرادی که قصد شبه افکنی در بین جامعه اسلامی را دارند تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین شهبازیان نیز طی 3 ساعت به بیان عقاید انحرافی جریان ها و عرفان های نوظهور و آسیب های رشد این جریانات در سطح جامعه اسلامی پرداخت و به ضرورت برخورد با این جریانات که عمدتا هدایت شده از جانب کشورهای غربی هستند اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: جریان های مذکور در تلاش برای جذب و به انحراف کشاندن نخبگان و جوانان جامعه اسلامی هستند که با همت اساتید حوزه و دانشگاه و انجام فعالیت های علمی و پژوهشی و برخورد قاطع دستگاه قضایی، امنیتی و اطلاعاتی با سرکردگان این جریانات تا حدود زیادی از بسط و گسترش عقاید انحرافی جلوگیری به عمل آمده است.
در پایان این نشست جلسه پرسش و پاسخ نیز برگزار و حاضرین به طرح سوال پیرامون موضوع نشست پرداختند.
 
 

 
222
 
کد مطلب : ۴۳۹۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
تفاوت ماهوی بیع نامه و قولنامه چیست؟
در خصوص خرید و فروش و معاملات مربوط به اموال غیرمنقول شامل املاک مسکونی و تجاری، آنچه که معمول است اینکه طرفین معامله به ...
تفاوت دعوای خصوصی و عمومی چیست؟
اگر مورد شکایت شاکی از مصادیق "حق‌الناس" باشد، دعوی او دعوی خصوصی است. اما اگر از جمله "حق‌الله" یا دعاوی با جنبه الهی مانند ...
شرایط اجازه دادگاه برای ازدواج دختر چگونه است؟
در برخی موارد ممکن است پدر بدون دلیل محکمه پسند و منطقی با ازدواج دختر باکره خود مخالفت کند و از دادن اجازه امتناع کند. ...