۰

برگزاری نشست بحث و بررسی پیرامون عرفان های نوظهور در استان خراسان رضوی

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۲
برگزاری نشست بحث و بررسی پیرامون عرفان های نوظهور در استان خراسان رضوی

به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان خراسان رضوی، در این نشست که با حضور حجت الاسلام والمسلمين مظفری رئيس شورای قضايی استان و رئيس کل دادگستری استان خراسان رضوی، دادستان مرکز استان، مدیرکل اطلاعات استان، مدیران کل سازمان های تابعه شورای قضایی و معاونین دادگستری استان و جمعي از مقامات و مسئولين قضايي و اداري استان در خصوص عرفان های نوظهور، مدعیان دروغین و ادعای ظهور سیدیمانی مطالبی توسط استاد حجت الاسلام محمد شهبازیان طرح شد.
در ابتدای اين نشست حجت الاسلام والمسلمین زرندی دادستان دادسرای ویژه روحانیت ضمن خیر مقدم به مهمانان به بیان اهمیت توجه ویژه به مقوله مهدویت پرداخت. مدیرکل اطلاعات استان و رئیس دادگستری خراسان رضوی نیز در سخنانی جداگانه، برگزاری نشست هایی از این دست را ضروری و در جهت پیشگیری جامعه از انحرافات دینی و اخلاقی موثر دانستند.
حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس شورای قضایی استان بر برخورد قاطع دستگاه قضا با مغرضین و معاندین نظام اسلامی و افرادی که قصد شبه افکنی در بین جامعه اسلامی را دارند تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین شهبازیان نیز طی 3 ساعت به بیان عقاید انحرافی جریان ها و عرفان های نوظهور و آسیب های رشد این جریانات در سطح جامعه اسلامی پرداخت و به ضرورت برخورد با این جریانات که عمدتا هدایت شده از جانب کشورهای غربی هستند اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: جریان های مذکور در تلاش برای جذب و به انحراف کشاندن نخبگان و جوانان جامعه اسلامی هستند که با همت اساتید حوزه و دانشگاه و انجام فعالیت های علمی و پژوهشی و برخورد قاطع دستگاه قضایی، امنیتی و اطلاعاتی با سرکردگان این جریانات تا حدود زیادی از بسط و گسترش عقاید انحرافی جلوگیری به عمل آمده است.
در پایان این نشست جلسه پرسش و پاسخ نیز برگزار و حاضرین به طرح سوال پیرامون موضوع نشست پرداختند.
 
 

 
222
 
کد مطلب : ۴۳۹۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
جایگاه داوری در داد و ستد های روزانه چگونه است؟
صرف نظر از اینکه پدیده حکمیت یا به تعبیر عرف ریش سفیدی، ریشه در فرهنگ بومی و اجتماعی ما دارد، مهم ترین دلیل توصیه به این ...
تفاوت شکايت کيفري با دادخواهی حقوقي چیست؟
دعاوی در يك دسته بندی كلی به دو نوع حقوقی و كيفری تقسيم می‌شوند. دعاوی حقوقی شامل مطالبۀ خسارت، الزام به تنظيم سند رسمی ...
شرایط فرزند خواندگی چست؟
فرزند خواندگی عبارت است از اعطای سرپرستی کودکان بدون سرپرست شناخته شده تحت سرپرستی سازمان بهزیستی به خانواده های متقاضی ...