۰

برگزاری نشست اخلاق موعظه ای در دادگستری کل استان کردستان

تاریخ انتشار
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۲
برگزاری نشست اخلاق موعظه ای در دادگستری کل استان کردستان
به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان کردستان، نشست اخلاق موعظه ای با حضور معاونین رئیس کل دادگستری استان، قضات و کارکنان دادگستری و با سخنرانی حاج ماموستا هاشم نوری امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه در سالن اجتماعات مجتمع شهید بهشتی سنندج برگزار شد.
ماموستا نوری در ابتدا سخنانش ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران گفت: خداوند منان را شاکر هستیم که در آستانه چهلمین سالگرد عزتمند انقلاب اسلامی، شاهد پیشرفت چشمگیری در تمامی زمینه ها هستیم و در طول این چهل سال به چنین درجه ای از پیشرفت و توسعه دست یافته ایم.
امام جمعه قروه ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه عنوان داشت: در عظمت و بزرگی حضرت فاطمه زهرا «س» همین بس که در نسب خانوادگی شهره جهان است، زیرا پدری چون حضرت محمد«ص»، اولین فرد جهان هستی در کمال و فضائل و مادری چون خدیجه کبری«ع» یکی از زن های کامله جهان هستی و دومین مسلمان و فداکارترین فرد در راه اسلام و همسری چون امیرمؤمنان علی«ع» که به منزله جان پیامبر«ص» و برترین انسان بعد از ایشان است.
وی به شان نزول سوره کوثر و ارتباط این سوره با حضرت زهرا «س» اشاره کرد و گفت: طبق نقل بسیاری از دانشمندان اسلامی ، این سوره در جواب شماتت دشمنان اسلام نازل شده است. چون پسران رسول خدا، قاسم و عبدالله از دنیا رفتند، عاص بن وائل سهمی گفت: نسل او قطع شد و او ابتر و بی عقب است. خداوند متعال در پاسخش این آیه را ( ان شانئک هو الابتر)  نازل کرد که خود عاص بن وائل ابتر و بدون عقب است.
امام جمعه قروه ادامه داد: در طول تاریخ اسلام همواره چه در صدر اسلام و چه در عصر حاضر انسان هایی بوده اند که دارای اخلاق و منش والایی بوده اند. امت اسلام اعم از اهل سنت و اهل تشیع در مورد محبوبیت و فضیلت و جایگاه اهل بیت حضرت رسول اکرم (ص) اتفاق نظر دارند و در موضوع اهل بیت نه تنها اختلافی ندارند، بلکه یکی از نقاط قوت و وحدت اسلامی است.
ماموستا نوری در پایان بیان کرد: یکی از اعضاء اهل بیت پیامبر اکرم (ص)، حضرت فاطمه زهرا «س» است . اگر چه پیامبر اسلام فرزندان دیگری داشته اند اما با توجه به احادیث صحیح در فریقین و تاکیدات آیات خداوند در قرآن، نسبت به حضرت زهرا«س» تاکیدات خاصی دارد و این نکته بیانگر این است که خداوند ادامه نسل پیامبر را در سلاله پاک حضرت زهرا قرار داده است.
222
 
کد مطلب : ۴۴۴۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
اقامتگاه اشخاص حقوقی به چه معنایی است؟
در معاملات روزمره، برخی اوقات ممکن است با حکمی غیابی از سوی مراجع قضایی اعم از حقوقی یا کیفری و نیز مراجع ثبتی و یا ادارات ...
مجازات تحصیل مال غیر با استفاده متقلبانه از رایانه چیست؟
در حال حاضر، کلاهبرداری رایانه ای، اینترنتی یا آنلاین اصطلاحات رایجی است که به حکم قانون می تواند از جرایم در حکم کلاهبرداری ...
نسب در اصطلاح حقوقی به چه معنایی است و چه آثاری دارد؟
نسب در اصطلاح حقوقی عبارت است از رابطه خویشاوندی بین دو نفر که یکی از نسل دیگری یا هر دو از نسل شخص ثالثی باشند و به طور ...