۰

حضور قضات در مدارس هدیه ای به آینده کشور است

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۶
حضور قضات در مدارس هدیه ای به آینده کشور است
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان کهکیلویه و بویراحمد، طرح قاضی در مدرسه با محوریت افزایش آگاهی های عمومی و حقوقی دانش آموزان به صورت هفتگی در مدارس استان با حضور قضات و کارشناسان برگزار می گردد.
سیدعیسی حسنی در این زمینه اظهار کرد: حقوق شهروندی و آگاهی های حقوقی از نیازهای اساسی مردم است و باید از سنین کودکی ارائه شود و بهترین مکان برای این امر مهم مدرسه می باشد.
سید عیسی حسنی افزود: ارتقائ آگاهی های حقوقی و توانمند سازی دانش آموزان نقش بسیار حائز اهمیتی در طول تحصیل و روابط خانوادگی و اجتماعی آنها ایفا می کند.
وی با اشاره به نقش آگاهی های حقوقی در روابط روزمره تاکید کرد: عامل بسیاری از هنجار شکنی ها و قانون شکنی های دانش آموزان ناشی از عدم آگاهی آنها از حقوق خود و دیگران است.
حسنی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: جامعه توسعه یافته، جامعه ای است که درآن رعایت قوانین به ارزش تبدیل شده شود.
وی با مهم دانستن طرح قاضی در مدرسه و آموزش حقوقی دانش آموزان در آینده کشور افزود: اگر دانش آموزان در این سن با حقوق خود و دیگران آشنا شوند بسیاری از آسیب ها اجتماعی کاهش می یابد.
وی اظهار کرد: در این جلسات برای دانش آموزان مسائلی از قبیل جرائم فضای مجازی، حقوق شهروندی، روابط نامشروع، آسیب های اجتماعی و دیگر جرائم به زبان ساده برای آنها تشریح می شود.
گفتنی است این طرح با مشارکت آموزش و پروش تفاهم نامه ای از پیش منعقد شده و چند سالی است که در مدارس استان کهگیلویه وبویراحمد اجرا می شود و با استقبال دانش آموزان مواجه شده است.
 


 
222
 
کد مطلب : ۴۵۷۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
ویژگی های یک بیع نامه حقوقی چیست؟
مبایعه نامه، قراردادی است که طی آن بیع انجام شده و بیع به قراردادی اطلاق می شود که طبق آن مالی به دیگری فروخته می شود. در ...
دفاع مشروع به چه معنایی است؟
یکی از مهمترین حقوق طبیعی انسان، حق دفاع در مقابل تجاوز به جان، آزادی، عرض، ناموس و مال اوست. دین مبین اسلام به عنوان آیینی ...
عوامل مؤثر بر طلاق کدام است؟
بر کسی پوشیده نیست که صبر پیشگی، بردباری و خویشتن‌داری در روابط زناشویی، به زوجین این قابلیت را می‌دهد که بتوانند توانمندی‌هایشان ...