۰

حضور قضات در مدارس هدیه ای به آینده کشور است

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۶
حضور قضات در مدارس هدیه ای به آینده کشور است
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان کهکیلویه و بویراحمد، طرح قاضی در مدرسه با محوریت افزایش آگاهی های عمومی و حقوقی دانش آموزان به صورت هفتگی در مدارس استان با حضور قضات و کارشناسان برگزار می گردد.
سیدعیسی حسنی در این زمینه اظهار کرد: حقوق شهروندی و آگاهی های حقوقی از نیازهای اساسی مردم است و باید از سنین کودکی ارائه شود و بهترین مکان برای این امر مهم مدرسه می باشد.
سید عیسی حسنی افزود: ارتقائ آگاهی های حقوقی و توانمند سازی دانش آموزان نقش بسیار حائز اهمیتی در طول تحصیل و روابط خانوادگی و اجتماعی آنها ایفا می کند.
وی با اشاره به نقش آگاهی های حقوقی در روابط روزمره تاکید کرد: عامل بسیاری از هنجار شکنی ها و قانون شکنی های دانش آموزان ناشی از عدم آگاهی آنها از حقوق خود و دیگران است.
حسنی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: جامعه توسعه یافته، جامعه ای است که درآن رعایت قوانین به ارزش تبدیل شده شود.
وی با مهم دانستن طرح قاضی در مدرسه و آموزش حقوقی دانش آموزان در آینده کشور افزود: اگر دانش آموزان در این سن با حقوق خود و دیگران آشنا شوند بسیاری از آسیب ها اجتماعی کاهش می یابد.
وی اظهار کرد: در این جلسات برای دانش آموزان مسائلی از قبیل جرائم فضای مجازی، حقوق شهروندی، روابط نامشروع، آسیب های اجتماعی و دیگر جرائم به زبان ساده برای آنها تشریح می شود.
گفتنی است این طرح با مشارکت آموزش و پروش تفاهم نامه ای از پیش منعقد شده و چند سالی است که در مدارس استان کهگیلویه وبویراحمد اجرا می شود و با استقبال دانش آموزان مواجه شده است.
 


 
222
 
کد مطلب : ۴۵۷۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
رسیدگی به دادخواست اعاده دادرسی چگونه انجام می شود؟
اعاده دادرسی، یکی از شیوه های فوق العاده اعتراض به رأی است که در کنار طرقی چون فرجام‎خواهی قرار دارد و بدین معناست که نتیجه ...
مراحل رسیدگی به موضوع نزاع در مراجع قضایی چگونه است؟
هنگام بروز هر ضرب و جرحی معمولاً پرونده های این چنینی پس از تنظیم گزارش نيروی انتظامي به دادسرای عمومی و انقلاب محل وقوع ...
پیامدهای حقوقی اقامتگاه کدام است؟
اقامتگاه به مکان معینی گفته می‌شود که فعالیت‌ها و امور شخص، اعم از سکونت و اداره امور وی در آن مکان متمرکز شده و به نوعی ...