۱
معاون فرهنگی دادگستری استان هرمزگان:

نگاه فرهنگی تأثیر مطلوبی در رضایت ارباب رجوع دارد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۵
نگاه فرهنگی تأثیر مطلوبی در رضایت ارباب رجوع دارد
حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی تقی نیا در گفتگو با روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه گفت: اقدامات فرهنگی نظیر تکریم ارباب رجوع به صورت خاص، تأثیر زیادی در رضایت ارباب رجوع و تسریع در رسیدگی های قضایی خواهد داشت.
وی افزود: اقداماتی مانند صلح و سازش و مجازات های جایگزین حبس نیز از مواردی است که منجر به کاهش دعوی در قوه قضاییه خواهد شد.
معاون فرهنگی دادگستری استان تصریح کرد: مهمترین اقدام ما در دادگستری استان هرمزگان، اجرای برنامه های فرهنگی-آموزشی به صورت تلفیقی در قالب اردوهای خانوادگی در کل استان و حوزه های قضایی بود. همچنین برگزاری یادواره شهدا در حوزه هایی قضایی میناب، بندرلنگه و حاجی آباد به صورت متمرکز تقویت هسته های جهادی فرهنگی و تقدیر از تمامی رابطان فرهنگی نیز از دیگر اقدامات مهم معاونت فرهنگی استان بوده است.
وی گفت: ارائه کد آموزشی به تمامی برنامه های فرهنگی، تعامل با معاونت منابع انسانی در زمینه اجرا و همچنین قالب بندی صحیح و کارآمد نسبت به موضوعات از جمله اقداماتی است که می تواند جایگاه معاونت فرهنگی در دستگاه قضایی را ارتقاء دهد.
وی ادامه داد: بهتر است که تمام بودجه در ابتدای سال در اختیار معاونت استانها گذاشته شود و رؤسای کل دادگستری ها ملزم به هزینه کرد آن در زمینه اجرای برنامه های مصوب شوند.
حجت الاسلام والمسلمین تقی نیا، داشتن تقویم اجرایی برنامه های فرهنگی را یکی دیگر از اقدامات موثر جهت تسریع در کارها و امورات مردم دانست.
 
 

222
 
کد مطلب : ۴۵۹۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
واخواهی به چه معنایی است؟
روش‌های اعتراض به آراء به دو دسته تقسیم می‌شود: طرق عادی مشتمل بر واخواهی و تجدیدنظر و طرق فوق‌العاده که مشتمل بر فرجام ...
پس از سرقت یا مفقودی چک، صادر کننده یا دارنده آن چگونه باید پیگیری کند؟
چک به عنوان یک وسیله پرداخت نقش بسیار مهمی در روابط اقتصادی اشخاص جامعه ایفا می کند که در صورت آشنایی با مقررات مربوط به ...
آثار و تبعات ازدواج های قانونی کدام است؟
از جمله معيارهايي كه باید مورد توجه جدي در انتخاب همسر قرار گیرد، التزام و پایبندی به ارزش های عرفی و قانونی است تا بتواند ...