۰
معاون فرهنگی دادگستری کل استان فارس:

فرهنگ صلح و سازش به عنوان یک فرهنگ عمومی باید بین افراد جامعه نهادینه شود

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶
فرهنگ صلح و سازش به عنوان یک فرهنگ عمومی باید بین افراد جامعه نهادینه شود
"سید صدرالله رجایی نسب" در گفت وگو با روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه گفت: استان فارس در همه مسایل فرهنگی ورود خوب و جدی داشته است و هماهنگی خوبی میان مدیران فرهنگی و دادگستری استان و حوزه های قضایی ایجاد کرده ایم که نتیجه این هماهنگی در سال گذشته، کسب مقام برتری کشور در بحث مدیریت تعالی فرهنگی بود.
وی افزود: رویکرد جدید معاونت فرهنگی قوه قضاییه، اجرای برنامه های به روز، متناسب با نیاز جامعه، ابتکاری و نو است لذا باید مسئولین فرهنگی ضمن ارتباط با یکدیگر با معاونت فرهنگی دادگستری کل استان نیز ارتباط داشته باشند تا از برنامه های پیش رو آگاهی یافته و نسبت به اطلاع رسانی مناسب اقدام کنند.
معاون فرهنگی دادگستری کل استان فارس تصریح کرد: علاوه بر آن باید نیازها را شناخت و به عنوان پیشنهاد ارائه کرد تا بتوان برای آن برنامه های خاصی تدوین کرد. لذا باید فعالتر از گذشته عمل کنیم و باید رابطین چه در دادگستری و چه در شورا از معاونت فرهنگی استان مطالبه اجرای برنامه کنند تا پس از بررسی های همه جانبه، اقدام لازم انجام شود.
وی اهمیت اجرای برنامه های فرهنگی در دادگستری و شوراها را یادآور شد و گفت: در این زمینه معاونت فرهنگی دادگستری استان هیچ تفاوتی میان مسئولین فرهنگی دادگستری و شوراهای حل اختلاف قائل نیست و تمام امتیازاتی که برای مسئولین فرهنگی حوزه های قضایی تدارک دیده شده، برای شوراهای حل اختلاف نیز دیده می شود.
وی افزود: در بحث تکریم ارباب رجوع بعد از ابلاغ دستورالعمل، در مرکز استان اقدامات خوبی از جمله حضور مقامات قضایی در مساجد و محافل مذهبی و حتی حضور در مساجد اهل تسنن برای پاسخگویی به نیازهای قضایی مردم انجام شده است.
معاون فرهنگی دادگستری کل استان فارس گفت: یکی از اقدامات نادری که در سطح کشور باید به صورت گسترده مورد اجرا قرار گیرد، بحث تکریم ارباب رجوع است. براین اساس حوزه هایی قضایی یک روز را به ملاقات مردمی اختصاص دهند و اسامی افرادی را که مراجعه می کنند با ذکر کامل مشخصات و شماره تلفن به مرکز استان اعلام کنند و حوزه ریاست دادگستری استان با تماس تلفنی با ارباب رجوع از وضعیت مورد درخواست او و اقدامات قضایی که برای او صورت گرفته در راستای رفع مشکل این ارباب رجوع  جویا می شود که تاثیر بسزا و خوبی در زمینه تکریم ارباب رجوع  داشته است.
"رجایی نسب" خاطرنشان کرد: در زمینه ستاد صبر اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و با برگزاری جلسات مختلف دستورالعمل ستاد صبر را به همه مسولان استان ابلاغ کرده و بالغ بر ۱۰۰ پرونده در استان فارس به صلح و سازش منجر شده است.333
کد مطلب : ۴۶۰۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
ویژگی های یک بیع نامه حقوقی چیست؟
مبایعه نامه، قراردادی است که طی آن بیع انجام شده و بیع به قراردادی اطلاق می شود که طبق آن مالی به دیگری فروخته می شود. در ...
دفاع مشروع به چه معنایی است؟
یکی از مهمترین حقوق طبیعی انسان، حق دفاع در مقابل تجاوز به جان، آزادی، عرض، ناموس و مال اوست. دین مبین اسلام به عنوان آیینی ...
آیا تغییر جنسیت تأثیری بر زندگی فردی و اجتماعی دارد؟
به هر گونه تبدیل، اصلاح و یا تغییر که در جنس فرد به وجود آید، به گونه ای که وضعیت فعلی او از نظر زن یا مرد بودن با حالت ...