۰
معاون فرهنگی دادگستری کل استان کردستان:

به فعالیت های فرهنگی باید نگاه بومی داشت

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۹
به فعالیت های فرهنگی باید نگاه بومی داشت
"عبدا... دهقان" در گفت وگو با روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه گفت: بدیهی است که برخی از فعالیت های فرهنگی مانند اردوهای فرهنگی همراه با خانواده تأثیرگذاری بیشتری دارد و مورد استقبال و رضایت همکاران است.
وی بر استمرار فعالیت های فرهنگی برای تاثیرگذاری بیشتر تاکید کرد و افزود: اقدامات فرهنگی چون مجازات جایگزین حبس، صلح و سازش، تکریم ارباب رجوع و ارتقای آگاهی های حقوقی و ... هر کدام اثرات مطلوبی داشته و موجب بهره مندی مردم و همکاران شده است اما استمرار شرط تأثیرگذاری بیشتر است.
وی افزود: مهمترین اقدام شاخص انجام شده در حوزه فعالیت­ های فرهنگی در استان کردستان، برگزاری نسشت­ های اخلاقی در حوزه موعظه و اخلاق حرفه ای است که بیشتر از سایر برنامه ها اثربخش بوده است.
معاون فرهنگی دادگستری کل استان کردستان گفت: در حوزه صلح، بخشایش و رضایت، استفاده از ظرفیت صدا و سیمای مرکز استان و روزنامه های محلی به جهت تشویق افکار عمومی و خانواده ها به صبر می تواند مؤثرتر باشد.
"دهقان" در پایان تصریح کرد: برای ارتقاء جایگاه معاونت فرهنگی در دادگستری استان­ ها به همراهی بیشتر رؤسای کل دادگستری ها نیاز است و به نظر می رسد انتخاب رئیس کل با دیدگاه فرهنگی می تواند یکی از راه های موفقیت باشد و توفیق معاونین را در کار تا حد بسیاری بالا می برد.
 


333
کد مطلب : ۴۶۱۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
جایگاه داوری در داد و ستد های روزانه چگونه است؟
صرف نظر از اینکه پدیده حکمیت یا به تعبیر عرف ریش سفیدی، ریشه در فرهنگ بومی و اجتماعی ما دارد، مهم ترین دلیل توصیه به این ...
تفاوت شکايت کيفري با دادخواهی حقوقي چیست؟
دعاوی در يك دسته بندی كلی به دو نوع حقوقی و كيفری تقسيم می‌شوند. دعاوی حقوقی شامل مطالبۀ خسارت، الزام به تنظيم سند رسمی ...
شرایط فرزند خواندگی چست؟
فرزند خواندگی عبارت است از اعطای سرپرستی کودکان بدون سرپرست شناخته شده تحت سرپرستی سازمان بهزیستی به خانواده های متقاضی ...