۰

برگزاري همايش روحانيون و ائمه جماعات دادگستري كل استان گيلان

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۰
برگزاري همايش روحانيون و ائمه جماعات دادگستري كل استان گيلان
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان گیلان، همایش روحانیون و ائمه جماعات واحدهای قضایی استان به مناسبت فرارسیدن ماه محرم با حضور حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین خلیلی در آستانه فرارسیدن ماه محرم، ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان را به تمامی دوستداران و محبان اهل بیت تسلیت گفت و ابراز امیدواری کرد تا بتوان در ترویج فرهنگ عاشورایی قدم های موثری برداشت.
وی با اشاره به گسترش فضای مجازی و گردش وسیع اطلاعات در دنیای امروز اظهار داشت: روحانیون و مبلغان باید در راستای بروزآوری معلومات و دانش خود متناسب با نیازهای امروز جامعه و نسل جوان تلاش نمایند.
رئیس شورای قضایی استان رسالت اصلی روحانیت را پاسخگویی به سوالات و شبهات نسل جدید دانست و گفت: وضعیت امروز جامعه ایجاب می کند تا با حضور موثر و فعال در فضای مجازی نقشه های رقبا را که در اندیشه تسخیر ذهن و روح جوامع هستند، خنثی کنیم.
وی با بیان اینکه «ارشاد و تبلیغ» بزرگترین و سخت ترین مسئولیتی است که بر عهده روحانیت قرار گرفته است افزود: اولین متولیان کار فرهنگی و ارشاد و تبلیغ، انبیای الهی بودند که این بار سنگین را به دوش کشیدند و ما ادامه دهنده راه آنان هستیم.
این مقام ارشد قضایی کار فرهنگی را ایجاد یک غلیان و حرکت درونی دشوار در وجود بشر عنوان نمود و گفت: شوراندن انسان بر علیه نفس خود یک هنر است که بر دوش روحانیت و مبلغان دینی نهاده شده است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه در عصر حاضر باید از طریق برهان و استدلال، انسان ها را قانع نمود خاطرنشان کرد: اولین قدم در کار فرهنگی نه مواجهه با احساسات و عواطف مقطعی و زودگذر، بلکه اقناع عقل بشر است.
حجت الاسلام والمسلمین خلیلی در پایان با تاکید بر لزوم افزایش مطالعه و مجهز شدن به دانش روز و توجه به سیره امامان و معصومان در مدارا و مهربانی با مردم اظهار داشت: هرچه عقل انسان ها شکوفاتر شود فطرت آنان بیشتر پذیرای حقیقت گشته و دل های آنان آرام می گیرد.
 

 

222
 
کد مطلب : ۵۰۰۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما