۰
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه:

جامعه اسلامی هنوز نسبت به مقاصد و پایه‌های قیام امام حسین(ع) تشنه است

تاریخ انتشار
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۰
جامعه اسلامی هنوز نسبت به مقاصد و پایه‌های قیام امام حسین(ع) تشنه است
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمانشاه، محمدحسین صادقی اظهار داشت: هر چند تاکنون مطالب بسیاری درباره این حرکت اصلاحی در تاریخ نگاشته شده با این وجود، جامعه‌ اسلامی هنوز نسبت به فهم بیشتر علل و انگیزه ها، مقاصد و پایه‌های این قیام تشنه است.
دادستان کرمانشاه با تاکید براینکه امروزه شرایط ویژه‌ جامعه به گونه‌ای است که نیاز به تعمق بیشتر در سیره‌ ائمه‌ معصومین (ع)، به ویژه در ماهیت نهضت کربلا بیشتر احساس می شود، بیان کرد: به منظور برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر مراسم سوگواری امام حسین(ع) و در راستای صیانت از حقوق عمومی تکالیفی برای دستگاه‌های مختلف استان در نظر گرفته شده که باید به صورت جدی مورد توجه قرار دهند.
وی افزود: تمامی ادارات و نهادهای مرتبط نسبت به انجام این دستورالعمل باید اقدام کرده و بعد از ایام محرم مجموعه فعالیت های خود را در این زمینه گزارش کنند. عدم انجام تکالیف مقرر و ارائه گزارش در راستای ماده 2 دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه مستوجب برخورد قانونی خواهد بود.
وی در پایان یادآورشد: با عنایت به اینکه ایام محرم فرصتي مغتنم براي تبيين رشادت‌هاي امام حسين(ع) و ياران فداكارش است و به همگان درس فداكاري، اخلاص و دفاع از ارزش‌ها را می دهد، سازمان تبلیغات اسلامی باید در انتخاب مداح، نوحه‌خوان و اشعاری که در ایام محرم و عزاداری سالار شهیدان خوانده می‌شود و ترویج سخنرانی در کنار مداحی یا اعزام مبلغین واجد شرایط در مراکز عمده عزاداری نظارت داشته باشد.
 
 
 

222
 
کد مطلب : ۵۰۰۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما