۰
رئیس کل دادگستری استان مازندران:

نتیجه فعالیت فرهنگی، ارتقای اعتماد عمومی و جلب رضایت مردم است

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۳
نتیجه فعالیت فرهنگی، ارتقای اعتماد عمومی و جلب رضایت مردم است
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین اکبری توجه به مسائل فرهنگی توسط رهبران فرهنگی را وظیفه ای الهی برشمرد و گفت: پرداختن به فعالیت های فرهنگی در مجموعه دستگاه قضایی استان، ارتقای اعتماد عمومی، جلب رضایت مردم و افزایش سلامت و کارآمدی دستگاه قضایی مازندران را در پی خواهد داشت.
رئیس کل دادگستری استان در جلسه آموزشی و توجیهی "مدل تعالی فرهنگی و مدل تکریم ارباب رجوع در دادگستری ها" که با حضور روسا، دادستان ها و رابطین فرهنگی حوزه های قضایی استان برگزار شد با تبریک حلول ماه ربیع الاول افزود: این ماه، بسیار پرفضیلت است و ولادت آخرین فرستاده خداوند متعال و همچنین آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) در این ماه قرار دارد.
وی با تقدیر از زحمات روسا و دادستان های حوزه های قضایی استان ادامه داد: انشاء الله این حرکت جهادی و انقلابی کارکنان دستگاه قضایی مازندران در خدمت به مردم ولایتمدار استان، انقلابی تر و جدی تر ادامه یابد.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری، پرداختن به مسائل فرهنگی در جامعه را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: پیامبر(ص) هدف از بعثت خود را گسترش اخلاق برشمرده اند و فرهنگ موردنظر رسول گرامی اسلام(ص) قطعاً جاودانه خواهد بود.
وی با بیان اینکه روش ها و شیوه های صحیح فرهنگی باید در دادگستری مازندران به شکل صحیح مورد توجه قرار گیرد، اهمیت بسیار والای مسائل فرهنگی در دستگاه قضایی را یادآور شد و افزود: رئیس قوه قضاییه نیز بر مسائل فرهنگی تاکید داشته و اعتقاد دارند کار فرهنگی در مجموعه قوه قضاییه با جدیت پیگیری شود.
رئیس کل دادگستری استان مازندران نتیجه کار فرهنگی در مجموعه دستگاه قضایی استان را ارتقای اعتماد عمومی، جلب رضایت مردم و افزایش سلامت و کارآمدی دستگاه قضایی عنوان و خاطرنشان کرد: رسیدن به این اهداف نیازمند برنامه ریزی مدون است و در این راستا، اجرای برنامه های ارسالی ستاد، برنامه های استانی و چه برنامه های تلفیقی باید مورد توجه قرار گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری، روسا، دادستان ها و معاونین و مدیران دادگستری استان را رهبران فرهنگی دانست و گفت: باید با همفکری و تعامل، برنامه های فرهنگی به شکل صحیح و شایسته برای رسیدن به اهداف متعال اجرایی شود.
وی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل تکریم مراجعین توسط رئیس دستگاه قضا، این مهم را نشان دهنده لزوم کرامت بخشی به مراجعین دادگستری عنوان کرد و گفت: این مساله با کار فرهنگی میسر و امکان پذیر خواهد بود. 
حجت الاسلام والمسلمین اکبری، یکی از ماموریت های مهم مورد نظر دادگستری استان را توجه به مسائل فرهنگی دانست و از همکاران قضایی و اداری خواست که مدل تکریم ارباب رجوع و مدل تعالی فرهنگی را مورد توجه جدی قرار دهند.
وی با تاکید بر اینکه رهبران فرهنگی دادگستری مازندران با جدیت بیشتری نسبت به انجام وظایف خود اهتمام داشته باشند، خاطرنشان کرد: توجه به مسائل فرهنگی توسط رهبران فرهنگی یک وظیفه الهی است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری در خاتمه اظهار کرد: سرمایه مهم دستگاه قضایی استان، منابع انسانی است و باید از این منابع ارزشمند صیانت شود که انجام اقدامات فرهنگی در این راستا بسیار موثر خواهد بود.
معاون فرهنگی دادگستری استان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت مدل تعالی فرهنگی اظهار کرد: پرداختن به مسائل فرهنگی نیازمند نیروی کارآمد و دلسوز است و حضور رابطین فرهنگی در حوزه های قضایی باید استمرار داشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی موسوی افزود: حوزه های قضایی استان باید برنامه های فرهنگی اجرا شده در شهرستان خود را در سامانه مورد نظر ثبت و درج کنند تا مورد بررسی و پایش قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در ارزیابی های انجام شده طی سه سال گذشته، انجام برنامه های فرهنگی در حوزه های قضایی استان مازندران در برخی بخش ها رضایت بخش نبوده و پرداختن به فعالیت های فرهنگی باید در دستگاه قضایی استان در اولویت قرار گیرد تا به رتبه مطلوب در این راستا دست یابیم.   
محمدی نماینده معاونت فرهنگی قوه قضاییه نیز در این جلسه شاخص های مدل تعالی فرهنگی و طرح تکریم ارباب رجوع در مجموعه دستگاه قضایی را تببین کرد و افزود: انشاء الله در سال 1398 به همت همکاران محترم، شاهد رشد و پیشرفت استان ولایتمدار مازندران در شاخص های تعیین شده فرهنگی باشیم.
وی همچنین در ادامه با ارائه نتایج ارزیابی تعالی فرهنگی استان مازندران، دستاوردها و پیامدهای تحول فرهنگی قوه قضاییه، جایگاه و اهمیت فرهنگ در تحول دستگاه قضایی، ساختار مدل تعالی فرهنگی و چارچوب مدل تعالی فرهنگی دادگستری ها را تشریح کرد.
 
 
 

222
 
 
کد مطلب : ۵۱۴۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
تصرف عدوانی از منظر کیفری چگونه است؟
از منظر کیفری موضوع تصرف عدوانی به موجب قانون مجازات اسلامی نیز، جرم تلقی شده و قابل مجازات می باشد. در این فرض قاضی موظف ...
شیوه اجرای احکام کیفری چگونه است؟
احکام صادره از دادگاه‌ها در امور کیفری (جزایی) توسط واحد اجرای احکام کیفری به اجرا در می‌آید و برخلاف احکام مدنی، نیازی ...
آثار و تبعات ازدواج های قانونی کدام است؟
از جمله معيارهايي كه باید مورد توجه جدي در انتخاب همسر قرار گیرد، التزام و پایبندی به ارزش های عرفی و قانونی است تا بتواند ...