۰

برگزاری اختتامیه مرحله مقدماتی کشوری مسابقات قرآن قوه قضاییه در مشهد

تاریخ انتشار
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸
برگزاری اختتامیه مرحله مقدماتی کشوری مسابقات قرآن قوه قضاییه در مشهد

به گزارش معاونت فرهنگی دادگستري استان خراسان رضوي، مرحله مقدماتی کشوری مسابقات سراسری قرآن کریم قوه قضاییه با حضور منتخبین مرحله استانی در رشته های کتبی و شفاهی برگزار شد.
در این مرحله از مسابقات با برنامه ریزی صورت گرفته و در سه سالن رشته های شفاهی برادران، خواهران و رشته های کتبی برگزار و بیش از 100 نفر در رشته های کتبی و 25 نفر در رشته های شفاهی به رقابت با یکدیگر پرداختند.
در پایان این مرحله از مسابقات مراسم اختتامیه با حضور رئیس کل و معاون فرهنگی دادگستری استان و نیز مشاور ارشد معاونت فرهنگی قوه قضاییه برگزار و از 67 نفر از منتخبین مراحل شهرستانی و استانی تقدیر شد.
در این مراسم غلامعلی صادقی رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی با اشاره به اهمیت و جایگاه قرآن در زندگی فردی و اجتماعی، عمل به دستورات قرآن کریم و دانسته های افراد از قرآن را امری ضروری دانست.
وی ضمن تقدیر از مجریان این دوره از مسابقات بر تداوم برنامه های قرآنی در سطح قوه قضاییه تاکید کرد.
در ابتدای این مراسم نیز حجت الاسلام والسلمین فروتنی معاون قضايي و فرهنگی رئيس کل دادگستري استان اظهار داشت: استان خراسان رضوی همواره در طرح ها و برنامه های قرآنی در سطح کشور دارای رتبه نخست بوده و به جهت دارا بودن ظرفیت قرآنی موجود در استان اعم از آستان مقدس حضرت رضا(ع)، سازمان تبلیغات اسلامی و ... و بهره مندی از اساتید کشوری و بین المللی، قاریان و حافظان ممتازی را تربیت کرده است.
وی ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم در استان بر توسعه و ترویج برنامه های فرهنگی و قرآنی تاکید کرد.
 
 


222
 
کد مطلب : ۵۱۵۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما