۰
معاون فرهنگی دادگستری استان فارس:

در هیچ دین و شریعتی به اندازه اسلام برای زنان شان و منزلت تعریف نشده است

تاریخ انتشار
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷
در هیچ دین و شریعتی به اندازه اسلام برای زنان شان و منزلت تعریف نشده است
معاون فرهنگی دادگستری استان فارس در آغاز همایش "پیشگامان عفاف و حجاب" در جمع بانوان شاغل در دادگستری استان گفت: اسلام و شریعت و پیامبر اسلام (ص) برای بانوان شأن و جایگاه ویژه ای قرار داده است بنابراین باید برای اداره جامعه و امور قضایی نیز از نظرات زنان به شایسته ترین شکل استفاده شود.
حجت الاسلام المسلمین سید صدراله رجائی نسب با بیان اینکه در هیچ دین و شریعتی به اندازه اسلام برای زنان منزلت تعریف نشده است گفت: در طول قرن ها نقش بانوان بسیار ممتاز بوده است و تاریخ سرشار از اتفاقات، حوادث و خدماتی است که در آن زنان از مردان پیشی گرفته اند .
وی افزود: نقش زنان در ایجاد ، ثبات و ادامه انقلاب اسلامی بر هیچکس پوشیده نیست و زنان با تربیت نسل ها و فرزندان و ترویج  دیدگاه های انقلابی نقش بسزایی در پیشرفت انقلاب اسلامی و کشور داشته اند.
معاون قضایی و فرهنگی دادگستری فارس با تأکید بر اینکه باید از ایده ها و افکار بانوان در همه امور بخصوص در زمینه فرهنگی استفاده شود به پیشگامی بانوان شاغل در مجموعه قضایی استان در امر ترویج و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: خداوند رحمان خطاب به پیامبر اسلام (ص) فرمودند: اولین مخاطبان حفظ عفت و صیانت مردان هستند و به موازات اینکه زنان را بعنوان گروهی ارزشمند و بی بدیل معرفی کرده است به همان موازات به مردان نیز در راستای حفظ عفاف تأکید شده است چرا که افراد پاکدامن، عفیف و با حیا اعم از زن و مرد شریف ترین و با ارزش ترین افراد جامعه هستند.
حجت الاسلام والمسلمین رجائی نسب قائل شدن امتیاز برای زنان نسبت به مردان در بحث عفاف در اسلام را بخاطر حفظ جایگاه زنان خواند و افزود: زن به منزله جواهر و درّ بی نظیری است که آحاد جامعه وظیفه صیانت از آنان را بر عهده دارند.
وی در ادامه در جمع بانوان شاغل در دادگستری فارس افزود: حجاب برای زنان حفظ شخصیت است و این حجاب دژ و مانع مستحکمی در برابر تعرض است.
این مقام قضایی استان خاطرنشان کرد: اسوه همه شما بی بی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) است و اینکه شما فاطمه زهراء (س) را به عنوان الگو انتخاب کرده اید اوج افتخار است.
وی بیان داشت: امام زمان (عج) به عنوان با ارزش ترین عنصر هستی الگو قرار گرفتن حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان الگو و اسوه همه عالم را حجت قرار داده است و این امر نشان دهنده این است که شخصیت حضرت فاطمه فراتر از همه تاریخ می تواند در همه عرصه های مختلف از جمله زندگی شخصی، اجتماعی و همچنین بحث عفاف و حجاب الگو و اسوه برای همه مردان و زنان باشد.
معاون فرهنگی دادگستری فارس در ادامه به موضوع حجاب حداقلی و حجاب حداکثری اشاره و تأکید کرد: چادر به عنوان حجاب حداکثری پاسخی منفی به همه چشم های ناپاک و قلب های بیمار است.
وی همچنین بر پیشگامی زنان مجموعه قضایی استان در جامعه و احساس مسئولیت در جمع خانواده، همکاران و دوستان در راستای ترویج حجاب حداکثری تأکید کرد و بیان داشت: متأسفانه در جامعه ما بسیاری مسائل قبح خود را از دست داده و ممکن است سکوت ما آثار زیانباری را در پی داشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین رجائی نسب در پایان بر ادای فریضه امر به معروف و نهی از منکر توسط پیشگامان عرصه عفاف و حجاب تأکید کرد و گفت: شما با توصیه ها و انجام  فریضه دینی خود جامعه را به سمت و سوی خیرخواهی دعوت می کنید.  
 
 
 
 
222
 
کد مطلب : ۵۱۵۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما