۰
معاون فرهنگی دادگستری استان فارس:

در هیچ دین و شریعتی به اندازه اسلام برای زنان شان و منزلت تعریف نشده است

تاریخ انتشار
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷
در هیچ دین و شریعتی به اندازه اسلام برای زنان شان و منزلت تعریف نشده است
معاون فرهنگی دادگستری استان فارس در آغاز همایش "پیشگامان عفاف و حجاب" در جمع بانوان شاغل در دادگستری استان گفت: اسلام و شریعت و پیامبر اسلام (ص) برای بانوان شأن و جایگاه ویژه ای قرار داده است بنابراین باید برای اداره جامعه و امور قضایی نیز از نظرات زنان به شایسته ترین شکل استفاده شود.
حجت الاسلام المسلمین سید صدراله رجائی نسب با بیان اینکه در هیچ دین و شریعتی به اندازه اسلام برای زنان منزلت تعریف نشده است گفت: در طول قرن ها نقش بانوان بسیار ممتاز بوده است و تاریخ سرشار از اتفاقات، حوادث و خدماتی است که در آن زنان از مردان پیشی گرفته اند .
وی افزود: نقش زنان در ایجاد ، ثبات و ادامه انقلاب اسلامی بر هیچکس پوشیده نیست و زنان با تربیت نسل ها و فرزندان و ترویج  دیدگاه های انقلابی نقش بسزایی در پیشرفت انقلاب اسلامی و کشور داشته اند.
معاون قضایی و فرهنگی دادگستری فارس با تأکید بر اینکه باید از ایده ها و افکار بانوان در همه امور بخصوص در زمینه فرهنگی استفاده شود به پیشگامی بانوان شاغل در مجموعه قضایی استان در امر ترویج و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: خداوند رحمان خطاب به پیامبر اسلام (ص) فرمودند: اولین مخاطبان حفظ عفت و صیانت مردان هستند و به موازات اینکه زنان را بعنوان گروهی ارزشمند و بی بدیل معرفی کرده است به همان موازات به مردان نیز در راستای حفظ عفاف تأکید شده است چرا که افراد پاکدامن، عفیف و با حیا اعم از زن و مرد شریف ترین و با ارزش ترین افراد جامعه هستند.
حجت الاسلام والمسلمین رجائی نسب قائل شدن امتیاز برای زنان نسبت به مردان در بحث عفاف در اسلام را بخاطر حفظ جایگاه زنان خواند و افزود: زن به منزله جواهر و درّ بی نظیری است که آحاد جامعه وظیفه صیانت از آنان را بر عهده دارند.
وی در ادامه در جمع بانوان شاغل در دادگستری فارس افزود: حجاب برای زنان حفظ شخصیت است و این حجاب دژ و مانع مستحکمی در برابر تعرض است.
این مقام قضایی استان خاطرنشان کرد: اسوه همه شما بی بی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) است و اینکه شما فاطمه زهراء (س) را به عنوان الگو انتخاب کرده اید اوج افتخار است.
وی بیان داشت: امام زمان (عج) به عنوان با ارزش ترین عنصر هستی الگو قرار گرفتن حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان الگو و اسوه همه عالم را حجت قرار داده است و این امر نشان دهنده این است که شخصیت حضرت فاطمه فراتر از همه تاریخ می تواند در همه عرصه های مختلف از جمله زندگی شخصی، اجتماعی و همچنین بحث عفاف و حجاب الگو و اسوه برای همه مردان و زنان باشد.
معاون فرهنگی دادگستری فارس در ادامه به موضوع حجاب حداقلی و حجاب حداکثری اشاره و تأکید کرد: چادر به عنوان حجاب حداکثری پاسخی منفی به همه چشم های ناپاک و قلب های بیمار است.
وی همچنین بر پیشگامی زنان مجموعه قضایی استان در جامعه و احساس مسئولیت در جمع خانواده، همکاران و دوستان در راستای ترویج حجاب حداکثری تأکید کرد و بیان داشت: متأسفانه در جامعه ما بسیاری مسائل قبح خود را از دست داده و ممکن است سکوت ما آثار زیانباری را در پی داشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین رجائی نسب در پایان بر ادای فریضه امر به معروف و نهی از منکر توسط پیشگامان عرصه عفاف و حجاب تأکید کرد و گفت: شما با توصیه ها و انجام  فریضه دینی خود جامعه را به سمت و سوی خیرخواهی دعوت می کنید.  
 
 
 
 
222
 
کد مطلب : ۵۱۵۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
تصرف عدوانی از منظر کیفری چگونه است؟
از منظر کیفری موضوع تصرف عدوانی به موجب قانون مجازات اسلامی نیز، جرم تلقی شده و قابل مجازات می باشد. در این فرض قاضی موظف ...
شیوه اجرای احکام کیفری چگونه است؟
احکام صادره از دادگاه‌ها در امور کیفری (جزایی) توسط واحد اجرای احکام کیفری به اجرا در می‌آید و برخلاف احکام مدنی، نیازی ...
آثار و تبعات ازدواج های قانونی کدام است؟
از جمله معيارهايي كه باید مورد توجه جدي در انتخاب همسر قرار گیرد، التزام و پایبندی به ارزش های عرفی و قانونی است تا بتواند ...