۱
معاون راهبردی قوه قضاییه:

با شهادت سردار سلیمانی مبارزه جدیدی آغاز شده است

تاریخ انتشار
شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۵
با شهادت سردار سلیمانی مبارزه جدیدی آغاز شده است
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، محمدباقر ذوالقدر در مراسم گرامیداشت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی اظهار کرد: سردار سلیمانی برای زمامدار انقلاب یکی از شجاع ترین و کارآمدترین فرماندهان، برای مردم سربازی دلیر و برای جبهه مقاومت دوست و همرزمی مقاوم، سلحشور و پایبند به پیمان بود.
وی با تبریک شهادت سردار سلیمانی بیان کرد: سردار به آرزوی خود رسید زیرا در اغلب سخنان و جلساتش از شوق شهادت و پیوستن به همرزمان شهیدش به ویژه احمد کاظمی، همیشه یاد می کرد و می گفت حاضرم همه عمرم را بدهم تا فقط یک بار دیگر شهید کاظمی را ببینم.
ذوالقدر در تشریح خدمات سردار شهید سلیمانی گفت: شهید سلیمانی در 24 سالگی وارد جنگ شد، به فرماندهی گردان رسید و دو گردان را اداره کرد، به فاصله کوتاهی فرماندهی تیپ و بعد از آن فرمانده لشکر 41 ثارالله شد. این لشکر یکی از یگان های خط شکن سپاه بود و هر جا نیاز به خط شکنی و تصمیمات سازنده بود حاضر می شد.
معاون راهبردی قوه قضاییه ادامه داد: جنگ تمام شد، اما مبارزات سردار سلیمانی تازه آغاز شد، به شرق رفت و امنیت را به آن منطقه برگرداند، مسئولیت سپاه قدس در شرق کشور را به عهده گرفت. در نتیجه مجاهدت های او، اشرار اسلحه های خود را گروه گروه به سپاه تحویل می دادند، سردار در عوض به آنها امنیت داد، چاه آب حفر کرد و دستشان را گرفت تا زندگی آبرومندی داشته باشند.
ذوالقدر با بیان رشادت های حاج قاسم اظهار کرد: در سال 76 با عهده دار شدن فرماندهی برون مرزی سپاه قدس در افغانستان معادلات را به نفع ایران تغییر داد به طوری که هزینه را آمریکایی ها دادند، اما ملت افغانستان با تلاش های این فرمانده سلحشور به دست آوردهایش رسید.
وی تشریح کرد: با مشارکت و مدیریت در جنگ 33 روزه، 22 روزه و 8 روزه در لبنان، وارد کردن دو شکست سنگین به اسرائیل، چندین موفقیت نظامی در فلسطین و در این سالها و با آغاز جنگ در سوریه در راستای طرح براندازی مقاومت از سوی جبهه غربی- عربی، همه معادلات دشمنان را بر هم زد.
وی گفت: 90 درصد سوریه در اختیار دشمنان سوریه(تکفیری ها، آمریکا، عربستان و اسرائیل) بود، ولی سردار اجازه نداد دمشق سقوط کند، و داعش را با محوریت مقاومت از سوریه بیرون راند.
معاون قوه قضاییه ادامه داد: داعش در عراق، موصل و تکریت را گرفت و به سمت بغداد آمد، ولی حاج قاسم با همکاری بسیج مردمی عراق(حشدالشعبی) در حالی که ارتش عراق فروپاشیده بود، توانست جلوی داعش را بگیرد و از سقوط بغداد جلوگیری کند.
معاون راهبردی قوه قضاییه با اشاره به مجاهدت های سردار سلیمانی یادآور شد: از 365 روز سال کمتر از 60 روز در خانه اش زندگی می کرد و عجیب بود که او به درجه شهادت نرسد.
وی با اشاره به اینکه ترور سردار «جنایت جنگی است» اظهار کرد: این حمله تا لحظه آخر عملیات به دستور نفر اول کاخ سفید صورت گرفت و به رغم هیاهوی رسانه ای، این حمله هیچ ارزش عملیاتی نداشت، زیرا سردار به دعوت رسمی دولت عراق رفته بود و فردی که به دعوت رسمی دولتی سفر می کند، هیچگونه سلاح و تجهیزاتی ندارد و تنها به این دلیل سفر کرده که در خصوص امنیت آن کشور نظر مشورتی دهد، ولی می بینیم بر خلاف موازین حقوق بین الملل ترور می شود.
ذوالقدر در پایان با اشاره به سخنان حکیمانه رهبر انقلاب اظهار کرد: همه دلبستگان مقاومت در جهان اسلام و بیرون از جهان اسلام خونخواه حاج قاسم هستند و البته جمهوری اسلامی نیز جواب سختی را به استکبار خواهد داد.
777
 
کد مطلب : ۵۳۱۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما