۰
معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه:

همدلی و ایجاد نشاط، جامعه را برای گذار از دوران سخت آماده می کند/ جامعه با ابتلائات الهی تقویت می شود

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۱
همدلی و ایجاد نشاط، جامعه را برای گذار از دوران سخت آماده می کند/ جامعه با ابتلائات الهی تقویت می شود
حجت الاسلام والمسلمین معصومی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه با تبیین دعای تحویل سال در شرایط کنونی اظهار داشت: برای دگرگونی قلوب و ابصار نیاز به اصلاح نگرش و جهت دهی به امیال داریم.
وی با بیان اینکه نگرش صرف به ویروس کرونا به عنوان بیماری فقط یک بلا و عذاب محسوب می شود، گفت: با اصلاح نگرش و تقاضا از خدای منان برای تغییر قلوب و ابصار، به این باور باید برسیم که آن کس که بلا می‌دهد، خود نیز از بندگانش حمایت می‌کند.
معاون فرهنگ دینی و سازمانی، اصلاح نگرش و تغییر زاویه دید را یکی از راهکارهای برون رفت از مشکلات عنوان کرد و گفت: ذات اقدس خداوندی با گرفتاری و خلقت بد برای مخلوق خود تناسبی ندارد. با تدبیر حاکم بر عالم، این بیماری و مشکلات دیگر مدیریت خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین معصومی، داشتن بهترین حال در سال جدید را منوط به ایمان و باور قلبی ما به قدرت و حکمت خداوندی دانست و گفت: با اصلاح نگرش خود در دعای تحویل سال باید از خداوند طلب عافیت و عاقبت به خیری کرد.
وی گفت: در شرایط جدید که خانواده ها فرصت با هم بودن را بیشتر پیدا کرده اند، برنامه هایی را در معاونت فرهنگی طراحی کرده ایم تا لحظات بهتری را با یکدیگر سپری کنند.
معاون فرهنگ دینی و سازمانی، برگزاری جشنواره عیدانه، مسابقه کتابخوانی و حفظ دعا، معرفی بازی های جمعی و اجرای دوره های مجازی برای اعضای خانواده را از برنامه های معاونت فرهنگی در ایام نوروز برشمرد و گفت: برای هر کدام از این دوره ها، مشوق هایی نیز در نظر گرفتیم تا حضور کارکنان و خانواده ها به حداکثر برسد.
وی همدلی و ایجاد نشاط را رمز فائق شدن بر مشکلات ذکر کرد و گفت: امیدواریم با تقویت معنویت، جامعه برای تحمل مشکلات و گذار از دوره سختی آماده تر شود.
گفتنی است معاونت فرهنگی قوه قضاییه برای ایام تعطیلات عید نوروز سال 99 جشنواره غنی سازی اوقات فراغت ویژه کارکنان دستگاه قضایی و خانواده های آنها را برگزار می کند که علاقه مندان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت معاونت فرهنگی قوه قضاییه مراجعه نمایند.
 
 


111
 
کد مطلب : ۵۴۶۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما