۰
معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه:

کارآمدی نظام اسلامی در هم افزایی و همکاری دستگاه‌های مختلف بوجود می‌آید

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۱
کارآمدی نظام اسلامی در هم افزایی و همکاری دستگاه‌های مختلف بوجود می‌آید
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور فرهنگی قوه قضاییه به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه  اظهار کرد: در زمان گذشته افرادی در شورا‌های حل اختلاف مشغول به کار بودند که حقوق ناچیز داشتند؛ اما امروز بودجه شورا‌های حل اختلاف ١٠٠٠ میلیارد تومان شده است که این نشان از تعامل قوه قضاییه با دیگر قوا دارد.
امین حسین رحیمی در ادامه بودجه طرح کاداستر را مورد اشاره قرار داد و گفت: بودجه طرح کاداستر در سال گذشته ١۶٠ میلیارد تومان بود که خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته، این رقم در مجلس هزار و ٨۵٠ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه معیشت قضات و کارکنان را مورد تاکید قرار داد و گفت: قضات نباید دغدغه معیشت داشته باشند و این موضوع نیازمند قانون است.
وی با بیان اینکه آیت الله رییسی کار سنگینی بر عهده اینجانب گذاشته است، گفت: معاونت منابع انسانی در جهت گزینش و همکاری در ابتدای کار قضات و کارکنان نقش مهمی دارد. قاضی باید عزت نفس داشته باشد. باید آرامش و آسایش قضات را تامین کنیم. باید دغدغه‌های معیشت قضات که در جایگاه مهمی هستند را در نظر داشته باشیم.
وی در ادامه مسائل مالی قضات و کارکنان را بار دیگر مورد توجه قرار داد و گفت: در قانون برنامه هفتم این موضوعات را در نظر گرفته‌ایم، در احکام کارگزینی یک ریال نمی‌توان اضافه پرداخت کرد مگر اینکه قانون اجازه بدهد.
معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه در ادامه به فوق‌العاده ویژه خدمات کشوری اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در سال گذشته با مصوبات قانونی فوق‌العاده ویژه افزایش پیدا کرد که برای کارکنان اداری نیز از هر منفذ قانونی برای رفع معیشت استفاده می‌شود.
رحیمی افزود: قضاوت اگر درست باشد مظلوم به حق خود خواهد رسید، ظالم هراسان و بی گناه در آرامش خواهد بود.
 
 222
 
 
کد مطلب : ۵۶۰۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما