کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی:

قلم از وصف شهدا عاجز و زبان از مدح آنها قاصر است

17 دی 1399 ساعت 12:42

در سالگرد گرامیداشت سردار دلها شهید سپهبد قاسم سلیمانی مراسم تجلیل از خانواده های معظم شهدای مدافع حرم با رعایت پروتکل های بهداشتی در دادگستری استان آذربایجان غربی برگزار شد.


رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در این مراسم گفت: جایگاه شهید یک جایگاه بسیار رفیعی است که قلمها از توصیف آن عاجزند. زبان ما قاصر از مدح مقام شهداء هست، چرا که شهداء به فوض عظیم رسیده اند و جایگاه ویژه ای نزد خداوند دارند، ما غمگین آن هستیم که شهداء در کنار ما نیستند و از شهداء می‌خواهیم که ما را شفاعت کنند و گوشه چشمی به این مملکت و نظام داشته باشند، همانگونه که تاکنون یاور این انقلاب بوده اند.
وی افزود: امروز پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی در سایه خون مطهر شهداء بر افراشته شده است و ما باید یاد و نام شهداء را زنده نگه داریم چرا که همه ما مدیون فداکاری‌های آنها هستیم. شهادت، ایثارگری، فداکاری و مجاهدت، فرهنگی است که از انقلاب اسلامی جدا شدنی نیست.
گروسی ادامه داد: باید همه شهداء در معرض دید ما باشند. شهداء در روزگاری که دشمنان کمر همت به براندازی نظام مقدس اسلامی و تهدید انقلاب را داشتند با بصیرت خود احساس مسئولیت کردند و بی تفاوت نبودند و تمام قد در مقابل هجمه‌ها ایستادند و با ولایتمداری و خون پاک و مطهرشان درخت انقلاب را آبیاری کردند. ما باید این بصیرت و فرهنگ شهادت و ایثارگری را در کتابها، برنامه ریزی در همه کارها و به هر طریق ممکن گسترش دهیم و به نسل های آینده منتقل کنیم.
وی با اشاره به تاثیرگذار بودن نقش سردار سلیمانی در مناسبات دیپلماتیک گفت: قاسم سلیمانی تنها یک سرباز و سردار نبود بلکه مدیری ولایی به تمام معنا بود و یک دیپلمات خیلی قوی، دانا و آگاه به رسوم دیپلماتیک بود که سخنان او در جلسات با رهبران کشورهای قدرتمند دنیا بسیار تاثیر­­گذار بود. شهدای این جلسه هم در همین مسلک و راه بودند.
رئیس کل دادگستری استان افزود: امروز کشور نیازمند مقاومت در مقابل فشارهای ناجوانمردانه کشورهای متخاصم مخصوصا آمریکاست. ولی با مجاهدتها و از خود گذشتگی های شهداء تاکنون این اقدامات دشمنان منجر به شکست شده است تا جایی که خودشان هم اقرار کردند تحریم‌ها و فشارها بی نتیجه بود، این ارزش را شهداء و مقاومت مردم ایجاد کردند.
گروسی با اشاره به علت پیدایش گروه تکفیری داعش گفت: غده سرطانی به نام داعش را خود صهیونیست ها و آمریکا برای تخریب اسلام ایجاد کرده بودند تا بوسیله دست پروردگان نظام سلطه چهره اسلام را مخدوش کنند ولی با مدیریت هوشمندانه حاج قاسم در همه کشورها شکست خوردند و داعش از هم پاشید و آبروی آنها رفت، اینها همه در سایه فرهنگ شهادت بدست آمد.
 
رئیس کل دادگستری استان در پایان سخنان خود گفت: امروز در راس دستگاه قضایی کشور فردی قرار گرفته که آشنا به این قوه است و فرد ولایی و پرچم دار مبارزه با فساد است. خانواده شهداء مملو از نخبگان است که می ‌توانند در مبارزه با فساد دستگاه قضایی را یاری کنند. یکی از برنامه‌های دادگستری استان ارتباط با نخبگان است. چه خوب که این ارتباط با نخبگان خانواده‌های شهداء باشد.
حجت الاسلام و المسلمین محمدپور سرپرست معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان نیز در این مراسم با اشاره به احادیثی از پیامبر اکرم (ص) به بیان جایگاه شهداء پرداخت و در باب شهادت مطالبی بیان کرد.
شایان ذکر است این مراسم به همت روابط عمومی دادگستری استان، معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان، سازمان بسیج حقوقدانان و پایگاه مقاومت بسیج شهید کاظمی دادگستری استان برگزار شد و با تقدیم لوح تقدیر و هدایایی به خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم پایان یافت.
 


 
222
 
 


کد مطلب: 5815

آدرس مطلب: http://www.farhangionline.ir/news/5815/قلم-وصف-شهدا-عاجز-زبان-مدح-قاصر

امور فرهنگی قوه قضاییه
  http://www.farhangionline.ir