۰
حجت الاسلام والمسلمین مصدق تاکید کرد:

توجه جدی و عملیاتی کردن سند تحول قضایی در حوزه معاونت منابع انسانی

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۳
توجه جدی و عملیاتی کردن سند تحول قضایی در حوزه معاونت منابع انسانی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور فرهنگی قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین مصدق در ابتدای این مراسم اظهار کرد: امروز سکان هدایت قوه مجریه در دست شخصیتی است که مردم او را در چند سال اخیر شناخته ‌اند و سکان هدایت دستگاه قضا نیز در دست فرزندی از فرزندان قوه قضاییه است که حدود چهل سال با اشراف کامل در این قوه خدمت می‌کند.
وی با اشاره به استقرار مجلس انقلابی در قوه مقننه اظهار کرد: امروز با همت همه کارگزاران و مسئولان نظام، باید اعتقاد پیدا کنیم در صورتی که راهی را انتخاب کردیم و صحیح است، می‌توان مشکلات را پشت سر گذاشت.
حجت‌الاسلام والمسلمین مصدق خاطرنشان کرد: آقای رحیمی از قضات و چهره‌های خوشنام قوه قضاییه هستند که امروز در دولت به عنوان وزیر دادگستری با رای بسیار بالای مجلس شورای اسلامی و به عنوان اولین وزیری که رای اعتمادی بدون مخالف کسب کرد، انتخاب شد و ما نیز به این موضوع افتخار می‌کنیم که چنین فردی با سوابق پرافتخار به عنوان وزیر دادگستری منصوب شدند که امیدواریم در این سمت نیز بدرخشند.
وی بیان کرد: انتظارمان از آقای رحیمی آن است که همان طور برای حل مشکلات معیشتی کارکنان قوه قضاییه و به‌ویژه طرح تسری پیش قدم بودند، از این پس نیز در دولت با پشتیبانی رئیس جمهور که همت والایی برای حل این مشکل دارند، مشکل معیشتی کارکنان قوه قضاییه در خصوص قضات و سایر کارکنان را رفع نمایند.
معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: وقتی به جد از همکاران در سراسر کشور مطالبه‌گری می‌کنیم، شرمنده ایم که مقدمات ابتدایی رفاهی کارکنان را نتوانستیم حل کنیم.
وی افزود: به کارکنان قوه قضاییه اطمینان می‌دهم که همواره در این زمینه تلاش می‌کنیم و جلسات متعددی با دولت و آقای رحیمی خواهیم گذاشت تا این مشکل حل شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین مصدق در ادامه بیان داشت: یکی دیگر از همکاران قدیمی و قاضی شایسته که در سمت‌های مدیریتی و قضایی سوابق متعددی را دارد، جناب آقای الفت است که امروز سکان هدایت معاونت منابع انسانی را بر عهده می‌گیرد.
معاون اول قوه قضاییه در ادامه گفت: با توجه به شناختی که از آقای الفت داریم انتظارات از وی بسیار بالاست و از او می‌خواهیم که برنامه‌های قبلی به صورت جهشی ادامه پیدا کند و انتظارات دیگر نیز برآورده شود.
وی گفت: به طور جد انتظار داریم که آقای الفت به موضوع نیروی انسانی اعم از قضایی و اداری که سرمایه اصلی قوه قضاییه هستند و موضوع جذب آن‌ها، توجه کافی داشته باشند.
حجت‌الاسلام والمسلمین مصدق گفت: وضعیت ما در خصوص جذب نیروی انسانی با تمام تلاش‌هایی که صورت گرفته مناسب نبوده؛ چرا که وضعیت بودجه اجازه استخدام نمی‌داد و فرایند جذب قاضی بسیار طولانی است.
معاون اول قوه قضاییه در ادامه گفت: از جمله انتظاراتی که از آقای الفت داریم، توجه جدی به سند تحول قضایی و حکم انتصاب ریاست قوه قضاییه به عنوان نقشه راه است که لازم است این سند در حوزه معاونت منابع انسانی عملیاتی شود.
حجت‌الاسلام ‌والمسلمین مصدق با اشاره به لزوم تعامل سازنده با دولت در حوزه نیروی انسانی گفت: برای دکتر رحیمی و جناب آقای الفت آرزوی موفقیت داریم.
معاون اول قوه قضاییه همچنین تاکید کرد: در خصوص قسمت امور فرهنگی نیز لازم است توجه ویژه شود و غفلت صورت نگیرد.
در ادامه این مراسم رحیمی معاون سابق منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه و وزیر دادگستری دولت سیزدهم گفت: وضعیت کشور و مشکلات مردم و همدلی و همگرایی که بین قوای سه گانه ایجاد شده هیچ بهانه‌ ای برای عدم کارآمدی باقی نگذاشته است.
وی ادامه داد: من از همکارانم در معاونت منابع انسانی تشکر و حلالیت می ‌طلبم و در این مدت تلاش کردیم تا خدمتی انجام دهیم.
رحیمی بیان داشت: اکنون به عنوان وزیر دادگستری وظیفه قانونی دارم تا به بودجه قوه قضاییه رسیدگی کنم و اگر بودجه قوه قضاییه حل شود مشکلات پرسنل این قوه نیز رفع خواهد شد.
 


222
 
کد مطلب : ۵۹۰۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما