کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بیانیه معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

3 مهر 1400 ساعت 11:19

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیانیه‌ای صادر کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور فرهنگی قوه قضاییه، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
 
گرامیداشت سی و دومین سالگرد دفاع مقـدس که تبیین اهـداف و آرمان‌های مشترک نهضت عاشورا و هشت سال دفاع مقدس است، ضامن نهادینه‌سازی روح استکبارستیزی، سلحشوری همراه با بصیرت و حماسه سازی در کالبد نسل جوان، نیروهای مدافع انقلاب و ... خواهد بود. ثمره معنوی هشت سال دفاع مقدس هرگز نباید مورد غفلت قرار گیرد. این رویداد عظیم با آثار و برکات بی‌شمار خود به‌منزله گنجینه‌ای ارزشمند و هویت‌ساز باید برای همیشه زنده و هدایت‌ بخش نسل‌های این سرزمین قرار گیرد. ثمره‌ای که سبب راه یافتن ایران به قله‌های عزت و پیشرفت در تمامی عرصه‌های داخلی و بین‌المللی شد و سربلندی ایران اسلامی را رقم زد. تمسک به حبل‌المتین فرهنگ دفاع مقدس، پشتوانه محکم صیانت نظام و ملت ایران از گزند فتنه‌ها، توطئه‌ها و کینه‌توزی‌های بیگانگان و ضدانقلاب داخلی و خارجی توصیف و تصریح می‌گردد. جنگی که در یک غافلگیری راهبردی موجودیت انقلاب اسلامی را هدف قرار داده بود با فرماندهی حضرت امام خمینی (رحمة الله علیه)، ایثار و فداکاری رزمندگان و شهدای گران‌قدر و مقاومت و ایستادگی آحاد ملت به یک فرصت راهبردی برای نمایش و اثبات ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نظام مقدس و مردم ایران اسلامی در دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور و آرمان‌های بلند انقلاب تبدیل شد و الگوی ملت‌های منطقه در عرصه تقابل با جنگ‌های نیابتی و تروریستی و فتنه‌آفرینی‌های منطقه‌ای آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود قرار گرفت و شکوهمندترین و معنادارترین دستاوردها را برای امت اسلامی به ارمغان آورد. معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه با بهره‌مندی از درس‌ها و آموزه‌های هشت سال دفاع مقدس و لزوم ارتقای بازدارنده ها و ضرورت هوشمندی در برابر راهبردها و سناریوها به یُمن هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) با برافراشتن پرچم بصیرت و انقلابی گری، در میان کارکنان قوه قضاییه رؤیاهای دشمنان را باطل و به فضل الهی طلیعه پنجمین دهه انقلاب اسلامی را نقطه افول آنان قرار خواهند داد.
در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره آزادگان، رزمندگان، جانبازان و به ویژه 285 شهید عزیز قوه قضاییه و راه پرفروغ و افتخارآمیز شهیدان انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم و شهدای گران‌قدر عرصه امنیت خدمت در کشور که تقارن با هفته دفاع مقدس و ایام اربعین حسینی را معنا داد و تأکید بر ضرورت بهره‌گیری از فرهنگ عاشورایی، ثبات روزافزون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از ایزد منان خواستاریم.
 

محمد باقر الفت
 


کد مطلب: 5915

آدرس مطلب: http://www.farhangionline.ir/news/5915/بیانیه-معاون-منابع-انسانی-امور-فرهنگی-قوه-قضاییه-مناسبت-گرامیداشت-هفته-دفاع-مقدس

امور فرهنگی قوه قضاییه
  http://www.farhangionline.ir