۰

افتتاح گلستان عدالت با حضور رئیس امور فرهنگی قوه قضاییه

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲
افتتاح گلستان عدالت با حضور رئیس امور فرهنگی قوه قضاییه
طرح گلستان عدالت که با همکاری مشترک امور فرهنگی قوه قضاییه و شهرداری 5 تهران افتتاح شد، پوشش ۱۰ هکتاری فضای سبز در ارتفاعات شمال غرب تهران را به ارمغان خواهد داشت و به همت کارکنان دستگاه قضایی  100 هزار مترمربع به فضای سبز تهران اضافه می شود.
در این طرح فرهنگی عمرانی قرار است در مرحله نخست 470 اصله نهال به نام متولدین سال 1400 کارکنان دستگاه قضایی و دادگستری کل استان تهران غرس شود.
در ابتدای این مراسم  رئیس امور فرهنگی قوه قضاییه به همراه شهردار منطقه 5 تهران ضمن قرائت فاتحه بر سر مزار شهدای گمنام پارک کوهسار، نخستین سند درخت گلستان عدالت به امضا رسید و در ادامه با یاد و نام شهدا چند اصله درخت به نام شهدای دستگاه قضا غرس شد.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی در مراسم افتتاح گلستان عدالت، گفت:‌ در بین تمامی نعمت‌هایی که خداوند به ما ارزانی داشته و تمام بهره‌هایی که پروردگار عالم برای ما در نظر گرفته است نعمت طبیعت و منابع طبیعی، نعمتی ویژه است.
وی افزود: اگر روایاتی که درباره منابع طبیعی و طبیعت وجود دارد را در کنار یکدیگر قرار دهیم یک سازوکار، نظام و سیستمی را مشاهده می‌کنیم که دائما در حال تشویق و ترغیب برای حفظ و نگهداری منابع طبیعی است.
رئیس امور فرهنگی قوه قضاییه بیان کرد: در بین کشورهای دنیا، ایران از تراز و استاندارد منابع طبیعی بالایی برخوردار است و کلانشهرهای کمی در دنیا مثل تهران هستند که امکان بهره مندی از منابع طبیعی به ویژه در کوهپایه و آستانه سلسله کوه‌هایی مانند البرز را دارند. بنابراین باید برای منابع طبیعی برنامه جامع داشته باشیم و نمی‌توانیم فقط این منابع را مصرف کنیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی اظهار کرد: بخش زیادی از برنامه جامع حفظ و توسعه این منابع خدادادی به فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ درختکاری بر می گردد که هر یک از کارکنان قوه قضاییه نیز باید در این زمینه نقش آفرینی داشته باشد.
وی ضمن تشکر از شهرداری تهران و شهرداری منطقه 5 بیان کرد: تلاش دستگاه قضایی این است که در حفظ منابع طبیعی پیشگام باشد. بر این اساس در کنار انجام وظایف محوله به قوه قضاییه باید هر یک از کارکنان قوه قضاییه با ایجاد ارزش افزوده به دنبال حفظ ویژه منابع طبیعی باشند که امروز افتتاح گلستان عدالت می تواند در این زمینه نقطه عطفی محسوب شود و الهام بخش سایر دستگاه ها و سازمان ها باشد.
رئیس امور فرهنگی قوه قضاییه تصریح کرد: انشاالله سال آینده روز 15 اسفند، منطقه 10 هکتاری گلستان عدالت به درختان متعددی مزین خواهد بود و آحاد مردم شریف پایتخت می‌توانند از آن استفاده کنند.
شایان ذکر است، این گلستان در راستای توسعه کمربند سبز تهران، قابلیت کاشت بیش از 20 هزار اصله نهال را دارا می باشد و همه ساله مطابق برنامه به تعداد متولدین فرزندان خانواده دستگاه قضایی نهال به این گلستان اهدا خواهد شد.
 
 
 

222
 
 
کد مطلب : ۵۹۵۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما