۰
معاون فرهنگ دینی و سازمانی خبر داد:

برگزاری همایش روحانیت و قرآن در دستگاه قضا/ روحانیون دستگاه قضا، باید پیشگامان اخلاقی کردن قوه باشند

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۰۱
برگزاری همایش روحانیت و قرآن در دستگاه قضا/ روحانیون دستگاه قضا، باید پیشگامان اخلاقی کردن قوه باشند
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت فرهنگی قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی تهامی در این خصوص گفت: این همایش در آستانه ماه مبارک رمضان با هدف «جريان¬سازي نهضت قرآني» گام مهمي در استفاده از ظرفيت عظيم و بي¬بديل روحانيت شاغل در دستگاه قضا در جهت ترويج و توسعه فرهنگ غني قرآني در قوه قضائيه است.
وی افزود: از آنجایی که روحانيون معظم به عنوان سفيران هدايت و حافظان دين همواره در صف نخست تبليغ و ترويج معارف قرآن و اهل بيت -عليهم السلام- حضور داشته و خواهند داشت این همایش به منظور تبیین و یادآوری این نقش و بهره¬گیری راهبردی از این ظرفیت عظیم در دستگاه قضا برگزار می شود.
تهامی اظهار داشت: معاونت فرهنگی چند هدف عمده را دنبال می‌کند که یکی از این اهداف ایجاد فرهنگ دینی و سازمانی در دستگاه قضا از جنبه‌ ارتقاء اخلاق، سطح رضایت مراجعان و همکاران و همه کسانی که با این دستگاه ارتباط برقرار می‌کنند و حتی خانواده‌های همکاران است.
وی تصریح کرد: روحانیون باید در دستگاه قضا، پیشگامان اخلاقی کردن و بروز و ظهور رفتار اخلاقی در دستگاه قضا باشند، ممکن است که بگوییم اقتضای فضای قضاوت، صلابت است ولی صلابت را باید با رفتار زیبا، خوش‌زبانی و خوش‌خلقی جمع کرد.
معاون فرهنگ دینی و سازمانی قوه قضائیه با تأکید بر توجه به وقت نماز گفت: وقت نماز زمان ارتباط با خداست و نباید در وقت نماز جماعت کار دیگری صورت بگیرد که یکی از رسالت‌های روحانیون در قوه قضائیه اطلاع‌رسانی در حوزه برگزاری نماز جماعت است.
وی با تأکید بر توجه به آموزه¬های قرآنی در قوه قضائیه اظهار داشت: مسلم است که انسانیت انسان در پرتوی تعلیم قرآن شکل می‌گیرد ولی قرآن نیاز به معلم دارد که معلم قرآن ائمه هستند.
تهامی با بیان اینکه دستگاه قضایی و قضاوت ما توأم با اخلاق است گفت: روحانیون در دستگاه قضا در درجه اول، روحانی و پیام‌آور اسلام هستند و پس از آن باید به قضاوت بپردازند و هیچگاه مسند روحانیت را کنار نگذارند از این رو باید به مسئله قرآن اهتمام جدی داشته باشند.
وی اظهار داشت: این همایش با حضور مسئولان عالی دستگاه قضا و جمعی از علما و
شخصیت¬های مذهبی و بیش از 800 نفر از روحانیون شاغل در دستگاه قضایی سراسر کشور در 19 خرداد ماه سال جاری در مجتمع فرهنگی و تفریحی شهید بهشتی برگزار خواهد شد.
کد مطلب : ۸۹۴
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
ویژگی های یک بیع نامه حقوقی چیست؟
مبایعه نامه، قراردادی است که طی آن بیع انجام شده و بیع به قراردادی اطلاق می شود که طبق آن مالی به دیگری فروخته می شود. در ...
دفاع مشروع به چه معنایی است؟
یکی از مهمترین حقوق طبیعی انسان، حق دفاع در مقابل تجاوز به جان، آزادی، عرض، ناموس و مال اوست. دین مبین اسلام به عنوان آیینی ...
عوامل مؤثر بر طلاق کدام است؟
بر کسی پوشیده نیست که صبر پیشگی، بردباری و خویشتن‌داری در روابط زناشویی، به زوجین این قابلیت را می‌دهد که بتوانند توانمندی‌هایشان ...